prehliadac

Edge je podľa Microsoftu najlepšie fungujúcim prehliadačom pre Windows 10

Silné, no opodstatnené slová.

Softvérový gigant Microsoft prichádza s veľkým prehlásením. Podľa jeho slov je Edge najlepšie fungujúcim, resp. najvýkonnejším prehliadačom pre operačný systém Windows 10. O novinke informuje The Verge.

“Microsoft Edge bude po vydaní verzie 91 najvýkonnejším prehliadačom pre Windows 10,” píše tím stojaci za Edge na svojom blogu. “Prečo toto môžeme hovoriť? Je to jednoduché: zrýchlenie spustenia a uspávanie kariet.” Toto prehlásenie prichádza aj napriek tomu, že sa novej verzie aktuálne dočkal aj svetový favorit – Google Chrome.

Edge

Edge je bleskový: Rýchle spustenie, vysoký výkon a minimálna spotreba

So zrýchľovaním spustenia prehliadača Microsoft prišiel ešte v marci, kedy tvrdil, že sa vďaka novým vylepšeniam spúšťa o 41 percent rýchlejšie. Ďalším významným krokom, ktorý dopomohol k zvýšeniu výkonu Edge, bolo zavedenie funkcie uspávania kariet. Vďaka nej prehliadač nezahlcuje zbytočne veľa operačnej pamäte a je menej náročný na procesor.

TIP REDAKCIE
Posledné varovanie: Elon Musk sa vyhráža známej banke 1-hviezdičkovým hodnotením

Na podobných vylepšeniach však pracoval aj konkurenčný Chrome. Nedávne aktualizácie boli zamerané špeciálne na výkon a súčasne alokátor pamäte. Laicky povedané, Chrome podáva vyšší výkon pri nižšej záťaži.

Otázka najlepšieho prehliadača pre Windows je pomerne subjektívna a odpoveď na ňu závisí od osobných preferencií. Ktorý prehliadač najradšej používate vy?

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať