Heineken má robotickú chladničku na pivo. Dokáže sa aj samostatne pohybovať

Zmestí sa do nej až 24 plechoviek.

Azda každý v tieto horúce letné dni hľadá efektívny spôsob, ako sa schladiť. Niektorí pre tento účel využijú studenú sprchu, niektorí sa hodia do bazéna a buďme k sebe úprimní, mnohí si po práci či inak náročnom teplom dni radi doprajú chladené pivo. Ak tiež patríte medzi milovníkov tohto pre Slovákov a Čechov veľmi typického nápoja, nový výtvor spoločnosti Heineken sa vám bude určite pozdávať.

Známy pivovar si totižto vymyslel súťaž o Heineken B.O.T. O čo ide? Ako píše český server VTM.cz, reč je o pohyblivej chladničke, resp. robotovi, ktorý dokáže nielen vychladiť pivo, ale aj nasledovať svojho “pána”. Ten ho tak bude mať v prípade potreby vždy poruke. Skratka B.O.T. konkrétne reprezentuje označenie Beer Outdoor Transporter.

Zdroj: Heineken

Heineken B.O.T. môže byť hlavnou hviezdou rôznych akcií, napríklad aj záhradných grilovačiek

Pre Heineken B.O.T. sa asi nenájde využitie vždy, nakoľko je pomerne nekompaktný, no určité prípady sa rozhodne nájdu. Skvelo môže poslúžiť napríklad počas záhradných grilovačiek či piknikov, nakoľko sa doň podľa dlmag.com zmestí až 24 plechoviek. Na pohyb mu slúži šesť koliesok, pričom smer udáva na základe informácií zo senzorov a prostredníctvom umelej inteligencie.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím

Ide o veľmi šikovný výtvor, ktorý by isto mnohí využili aj u nás. Žiaľ to ale, aspoň zatiaľ, nie je možné. Do súťaže sa totiž môžu zapojiť len občania Spojených štátov amerických. No kto vie? Možno sa časom podobného robota či inteligentnej autonómnej chladničky dočkáme aj u nás.