tab s7

Galaxy Tab S8 a Galaxy S22 môžu byť predstavené súčasne, vrcholom bude model „Ultra“

Na nové tablety si zrejme počkáme.

Na vlaňajšom augustovom podujatí Galaxy Unpacked sme spoznali hodinky Galaxy Watch 3, smartfóny Galaxy Note 20 a rad tabletov Galaxy Tab S7. Tento rok to bude inak. Sériu Galaxy Tab S8 uvidíme neskôr.

Samsung na tohtoročnom podujatí Galaxy Unpacked, ktoré prebehne 11. augusta, ukáže svetu hodinky Galaxy Watch 4, skladačky Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 a taktiež nové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds 2. Smartfón Galaxy S21 FE asi neuvidíme, premiéru má absolvovať až v októbri.

Samsung pravdepodobne presunie predstavenie tabletov Galaxy Tab S8 na začiatok budúceho roka. Ocitnúť by sa mali na jednom pódiu s vlajkovými smartfónmi Galaxy S22. Samsung by tak zabil dve muchy jednou ranou, na zákazníkov by vytasil rovno dva špičkové produkty.

Aspoň to tak vidí známy informátor s prezývkou Ice Universe. Podľa neho kórejský výrobca pracuje na troch tabletoch – Galaxy Tab S8, S8+ a S8 Ultra. Novinky by mal poháňať nový high-end procesor z dielne Qualcommu, nástupca súčasného čipsetu Snapdragon 888.

Galaxy Tab S8
Súčasná generácia Galaxy Tab S7

Verzia S8+ ponúkne 10 090 mAh batériu, model S8 Ultra 11 500 mAh akumulátor. Počítať môžeme s používateľským rozhraním One UI 4.0 založenom na operačnom systéme Android 12. Tab S8 Ultra by mal osloviť až 14,6″ AMOLED obrazovkou so 120 Hz frekvenciou. Tablet má byť hrubý len 5,5 milimetra, váha by sa mala pohybovať okolo 650 gramov.

Väčšia plocha inžinierom dovolí efektívnejšie rozložiť vnútorné komponenty, vďaka čomu môžu znížiť hrúbku konštrukcie. AMOLED displej dostane aj Tab S8+, má mať uhlopriečku 12,4″ a rovnako 120 Hz frekvenciu. Telo má byť hrubé 5,7 milimetra a vážiť 575 gramov.

Základný typ Tab S8 si vystačí so 120 Hz LCD displejom s uhlopriečkou 11″. Pri ňom sa uvádza hrúbka 6,3 milimetra a váha 502 gramov. Hoci Ice Universe zvykne disponovať spoľahlivými informáciami, na presnejšiu špecifikáciu je ešte priskoro.

Kontúry nových konkurentov pre iPady od Apple sa ale začínajú postupne rysovať. Dostupnosť alebo rovno predstavenie tabletov môže ovplyvniť nedostatok polovodičových súčiastok na trhu. Situácia v dodávateľskom reťazci je stále neistá. Uvidíme, ako sa s ňou Samsung vysporiada.

Aktuálna cena tabletu Galaxy Tab S7