Elon Musk oslávil 50. narodeniny. Na jeho počesť v New Yorku vyrástla socha, ľudia ju chcú hodiť do rieky

Vôbec sa naňho nepodobá.

Svetoznámy vizionár Elon Musk pred pár dňami oslávil významné jubileum. Pri príležitosti jeho 50. narodenín vyrástla na ulici 14th Street v New Yorku jeho bronzová socha v životnej veľkosti. Namiesto úžasu či uznania sa však podobizeň šéfa Tesly stretla skôr s posmeškami, kritikou či dokonca vyhrážkami. O novinke informuje server Creative Bloq.

Reakcií je mnoho, predovšetkým na internete. Pochopiteľne, celebrita, ako je Elon Musk, má v meste veľa priaznivcov, no taktiež aj mnohých odporcov, ktorí chcú sochu hodiť do rieky či ju “zabiť ohňom”. Ďalšia skupina užívateľov síce voči Elonovi nechová takéto negatívne pocity, avšak kritizuje sochu kvôli tomu, lebo sa naňho v skutočnosti vôbec nepodobá.

Zdroj: public.com

Podobizeň Elona Muska zbiera skôr posmešky ako uznanie

“Toto vyzerá ako uhladený Ronald Reagan,” napísal jeden z užívateľov na sieti Twitter (R. Reagan je bývalý prezident Spojených štátov amerických). “Ste si istí, že to nie je len Frank Sinatra v tričku?” dodáva ďalší užívateľ. Pod príspevkom nájdete hojný počet vtipných poznámok a ešte viac kritiky: “To najkrajšie, čo môžem o tomto plytvaní bronzom povedať, je, že vôbec nevyzerá ako Elon Musk.”

V životnej veľkosti je dostupná len jedna socha, ktorú je možné v prípade záujmu vydražiť cez eBay. Investorská stránka public.com, ktorá stojí za týmto projektom, však rozdala aj 100 zmenšených, 35 cm verzií.

TIP REDAKCIE
Louvre z pohodlia domova či grilovačka s televízorom Terrace? So Samsungom sa to dá!

Myšlienka bola pekná, prevedenie až tak nie. Je zrejme len otázkou času, kým niekto sochu poškodí, alebo vznikne petícia za jej odstránenie. Verejnosť však môže prekvapiť a nakoniec socha možno aj ostane stáť nedotknutá. A čo vy? Vidíte tam podobu?