anc

Bang & Olufsen predstavil svoje prvé bezdrôtové slúchadlá s ANC

Treba si priplatiť.

Dánsky výrobca prémiových audio zariadení doteraz nemal v ponuke plne bezdrôtové slúchadlá, ktoré by používateľov rozmaznávali aktívnym potláčaním hluku. Zmenil to až model Beoplay EQ. Bang & Olufsen ho začne predávať od 19. augusta.

Slúchadlá Beoplay EQ obsahujú celkovo šesť mikrofónov (tri v jednom slúchadle). Štyri mikrofóny podporujú funkciu aktívneho potláčania hluku, ostatné dva slúžia pre hlasové hovory.

So zapnutou funkciou ANC slúchadlá zvládnu prehrávať hudbu 6,5 hodiny. Pokiaľ potláčanie hluku vypnete, získate ďalšiu hodinu výdrže. S nabíjaním v puzdre sa celková výdrž predĺži na 20 hodín. Rekordná nie je.

slúchadlá
Foto: Bang & Olufsen

Tretia generácia slúchadiel Beoplay E8 ponúka až 35-hodinovú výdrž, tie ale technológiu aktívneho potláčania hluku neponúkajú. Sú však o niečo lacnejšie.

slúchadlá
Foto: Bang & Olufsen

Slúchadlá Beoplay EQ môžete nabíjať dvoma spôsobmi – cez rozhranie USB-C, alebo bezdrôtovo prostredníctvom univerzálneho štandardu Qi. Každé slúchadlo váži 8 gramov a nachádza sa v ňom dynamický menič s priemerom 6,8 milimetra.

slúchadlá
Foto: Bang & Olufsen

Telo je vyrobené z hliníku vyššej triedy, ktorá sa využíva v leteckom priemysle. Utesnené je podľa normy IP54. Vzhľad navrhol priemyselný dizajnér Thomas Bentzen.

Pripojenie má na starosti štandard Bluetooth 5.2, medzi podporovanými kodekmi nájdeme SBC, AAC a najmä Qualcomm AptX, ktorý dokáže optimalizovať zvuk podľa prostredia alebo typu obsahu, ktorý počúvate.

slúchadlá
Foto: Bang & Olufsen

Ako sme uviedli v úvode, Bang & Olufsen je výrobcom prémiových zariadení. To znamená, že ani slúchadlá Beoplay EQ nepochádzajú z lacného kraja. Ich cena bola stanovená na 399 eur.

Je teda vyššia ako cena slúchadiel AirPods Pro od Apple či WF-1000XM4 od Sony, ktoré patria medzi to najlepšie s technológiou aktívneho potláčania hluku. Ak máte náhodou záujem, novinku nájdete od 19. augusta na stránkach spoločnosti. Dostupné budú 2 farebné prevedenia – čierne a zlaté.