POZOR: Tieto Xiaomi telefóny majú neposlušný displej. Sám sa zapína a vypína

Smartfóny patriace do skupiny Xiaomi, medzi ktoré patria aj značky RedmiPoco majú problém s displejom, ktorý sa má sám od seba zapínať a vypínať. Vyplýva to zo snahy samotného výrobcu zistiť, koľko ľudí s tým má problém.

Ľudia začali vo veľkom nahlasovať problém s displejom počas telefonovania, ktorý sa má samovoľne zapínať a vypínať. Na vine je pritom celkom jasne senzor priblíženia (proximity senzor), ktorý deteguje, či máte telefón pri uchu, vrecku a pod. Ak si ho priložíte k uchu, displej by mal okamžite zhasnúť. Pri mnohých telefónoch tomu tak nie je.

Nejde bohužiaľ o krátkodobý a vôbec nie náhodný problém. Mnohí ľudia ho nahlásili už pred niekoľkými týždňami a k vyriešeniu doteraz nedošlo. Xiaomi, Poco a Redmi už problém riešia, no zatiaľ nevedia, čo ho spôsobuje. O pomoc preto žiadajú samotných majiteľov, ktorých prosia o vyplnenie krátkeho dotazníku.

Xiaomi smartfóny trápi nepríjemný problém.

Ahojte všetci Mi fanúšikovia. Sme si vedomí toho, že mnohé zariadenia trpia chybou proximity senzora. V uplynulých dňoch sme na niekoľkých zariadeniach optimalizovali algoritmus, no potrebujeme viac informácií o tom, či to fungovalo. Ak máte jedno z týchto zariadení, dajte nám vedieť: Mi 10T/Mi 10T Pro, Mi 10T Lite/Mi 10Ti, Mi Note 10 Lite, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro/Pro Max,napísal komunitný manažér na diskusnom fóre Xiaomi.

Zoznam ovplyvnených zariadení:

Odkaz na dotazník nám bohužiaľ nefunguje. Smeruje na čínsky server, ktorý môže byť preťažený alebo nedostupný. Je tiež možné, že Xiaomi už má dosť informácií a ďalšie už preto nepotrebuje.