Nové Tesly majú výkon ako PS5: Elon Musk ukázal, ako sa v nich hrá Cyberpunk 2077

Elektromobily Tesla sú pojazdné konzoly.

Tesla nedávno predstavila novú generáciu elektromobilov Model S a Model X. Spolu s rôznymi vylepšeniami prešiel veľkými zmenami aj infotainment systém, ktorý vám umožňuje vozidlo ovládať a zároveň ponúka spôsob, pri ktorom sa môžete odreagovať.

Po novom ho poháňajú riešenia od AMD, v rámci ktorých nemôže chýbať ani grafický čip Navi 23 s architektúrou RDNA2. Ten má podľa doterajších zistení ponúkať výkon až 10 TFLOPS, teda veľmi podobne ako PlayStation 5.

Obsah vo forme videa alebo hrania hier si vychutnáte na veľkom 17-palcovom displeji s rozlíšením 2 200 x 1 300 pixelov. Vlastný displej, hoc o niečo menší, majú k dispozícii aj pasažieri sediaci na zadných sedadlách. Elektromobily takáto výbava cenovo neovplyvnila. Vzhľadom na to, že ide o prémiové vozidlá sa náklady na zaobstaranie herného hardvéru vstrebali do zvyšku.

Cyberpunk 2077 a ďalšie

No a aby Elon Musk ukázal, že jeho Tesly skutočne rozbehnú aj next-gen tituly, priamo počas predstavenia poveril dvoch zamestnancov, aby si sadli do auta a naštartovali Cyberpunk 2077, ktorá je známa vysokými nárokmi.

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?
Cyberpunk 2077 v Tesla Model S.
Záber na displej infotainmentu z predstavenia. Zamestnanci hrali Cyberpunk 2077.

Musk síce nešpecifikoval na akých detailoch alebo rozlíšení hru hrali a už vôbec nie je to, či bol zapnutý ray tracing. To však vôbec nie je dôležité. Dôležité je to, že tak náročnú hru spustili na infotainmente auta, teda na systéme, ktorý je v iných autách často spomalený.

Tesla už dávnejšie hovorila o tom, že chce zo svojich elektromobilov spraviť pojazdné konzoly. Potvrdzuje to aj fakt, že chcú vydať vlastnú hru a vytvoriť tak nový ekosystém, ktorý svet doteraz nevidel. No a to, že je to pre automobilku obrovská konkurenčná výhoda je jasné asi každému.