macbook pro

Nový MacBook Pro od Apple sa zdrží, chýbať majú kľúčové súčiastky

Bez displejov to nepôjde.

Počas nedávnej konferencie WWDC 2021 spoločnosť Apple predstavila nové verzie operačných systémov iOS 15, iPadOS 15, WatchOS 8 a macOS Monterey. Už predtým sa špekulovalo, že zostane čas aj na nový hardvér – počítače MacBook Pro. Apple však žiadne nepredstavil.

Vynovený MacBook Pro sa na trh určite dostane, len neskôr. Apple podľa serveru DigiTimes plánoval zahájiť hromadnú výrobu novej generácie prenosných počítačov v druhom štvrťroku. Začiatok produkcie mal ale posunúť o tri mesiace, do ďalšieho štvrťroku.

Za oneskorením má stáť nedostatok Mini-LED obrazoviek, ktoré sa už stihli dostať do 12,9-palcového iPadu Pro ‌s procesorom M1‌. MacBook Pro bez obrazovky by si asi nekúpil nikto, preto si naň budú musieť záujemcovia počkať o pár mesiacov dlhšie.

Vizualizácia: Antonio De Rosa

MacBook Pro je pritom naozaj očakávaným produktom, na ktorý striehne nejeden profík. Okrem pokročilej Mini-LED obrazovky ponúkne aj nadštandardnú porciu výkonu. Poháňať ho má procesor M1 v ešte výkonnejšej a energeticky efektívnejšej verzii M1X, resp. M2.

MacBook Pro roku 2021 by mal existovať v 14 a 16-palcovej verzii. Z konštrukcie pravdepodobne zmizne dotyková lišta známa ako Touch Bar. Priestor by mal dostať HDMI port, čítačka pamäťových SD kariet, 3,5 mm audio rozhranie, tri USB-C porty a konektor MagSafe.

Novinka by sa teda mala na trhu objaviť, podľa aktualizovaných prognóz, zrejme až niekedy na jeseň.