redmi K40

Redmi K40 bude dostupný aj v Európe, predávať sa bude ako POCO F3

Možno už tento mesiac.

Spoločnosť Redmi pred pár dňami predstavila svoj najnovší rad smartfónov – Redmi K40. Reč je o zariadeniach s veľmi zaujímavými špecifikáciami a sympatickou cenovkou. Dobrá správa, minimálne základný model dorazí aj do Európy. Predávať sa však bude pod iným názvom.

Na globálnom a teda aj našom trhu totiž debutuje ako POCO F3. Zariadenie aktuálne dostalo zelenú od Federálnej komisie pre komunikáciu (FCC), upozorňuje publikácia Gizmochina.

Špekulácie o tom, že Redmi K40 bude na celosvetovom trhu známy ako POCO F3, sú tu však s nami už dlhšie. Už pred časom sa totiž zariadenie objavilo v prostredí iných certifikácií, ako napríklad Indonesia Telecom, TKDN (Indonézia), IMDA (Singapur), EEC (Európa) a taktiež TUV Rheinland. Práve posledné dve certifikácie odhalili, že smartfón debutuje pod značkou POCO.

Okrem ako-takého potvrdenia názvu na Európskom trhu nám však neboli prezradené žiadne bližšie informácie, teda okrem podpory pre 5G, dual SIM, Wi-Fi 6, Bluetooth, NFC a zabudovaného rozhrania MIUI 12.

Redmi K40
Foto: mi.com

Redmi K40 (POCO F3): Prehľad špecifikácií

Vieme však, čo ponúka Redmi K40, takže neostávame s prázdnymi rukami. Nový smartfón od Redmi disponuje 6,67-palcovým AMOLED displejom s FullHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Jeho srdcom je čipset Snapdragon 870, ktorému asistuje 12 GB operačnej pamäte typu LPDDR5 (max) a 256 GB interného úložiska (max).

Predná strana zariadenia je vybavená 20 Mpx selfie fotoaparátom, zadná 48 Mpx hlavným snímačom obrazu, 8 Mpx širokouhlým senzorom a 5 Mpx makro objektívom. Všetko zastrešuje 4 520 mAh batéria s podporou pre 33 W nabíjanie. A cena? 255 až 344 eur. Bližšie si o zariadení môžete prečítať tu.

POCO F3 by sa mohol na našom trhu ukázať už tento alebo budúci mesiac.

Takto vyzerajú aktuálne ceny POCO F2 Pro u slovenských predajcov:

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať