windows 11

Windows 11 môže byť úplne zadarmo aj pre počítače s Windows 7

Oficiálnym. Samozrejme.

Microsoft chystá novú veľkú aktualizáciu, resp. verziu svojho operačného systému Windows. Nová verzia, ktorá si prejde kompletnou zmenou fasády a k tomu nepochybne ponúkne aj nejaké tie dodatočné funkcie, ponesie názov Windows 11. A ako sa dnes dozvedáme prostredníctvom serveru Windows Latest, môže byť zadarmo aj pre počítače so staršími verziami operačného systému.

Windows 11 sa nám v celej svojej kráse ukáže už budúci týždeň, presnejšie 24. júna. Už teraz však máme k dispozícii hneď niekoľko náhľadov na vizuál novej verzie, vrátane nových pozadí a používateľského rozhrania.

Windows 11 môže byť zadarmo aj pre počítače s Windows 7

Medzičasom sa ale dozvedáme ďalšie zaujímavé informácie. Vyzerá to, že nová generácia systému Windows bude dostupná úplne zadarmo pre všetky počítače s operačným systémom Windows 7 a novším. Samozrejme, podmienkou je, aby bol systém v danom počítači oficiálny. Konkrétne sa tak ponuka vzťahuje na užívateľov Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 a, samozrejme, Windows 10.

Je zrejmé, že Microsoft sa touto stratégiou posnaží čo najviac spopularizovať svoj nový OS a tým pádom vybudovať maximálne silnú užívateľskú základňu. Ak teda napríklad stále používate Windows 7, ktorý už dlhší čas nie je oficiálne podporovaný, no Windows 10 sa vám veľmi nepozdával, už čoskoro sa k vám dostane ďalšia alternatíva, ktorá nepochybne bude stáť aspoň za zváženie.

Systém však zatiaľ nebol oficiálne predstavený a tak treba uvedené informácie brať s aspoň miernou rezervou. Plány sa totiž vždy môžu zmeniť, a to aj za veľmi krátky čas. Koniec koncov, všetko sa konečne dozvieme už budúci štvrtok, 24. júna.