Tamagoči sa vracia! O svojho digitálneho miláčika sa budete starať prostredníctvom nových hodiniek

Poriadna dávka nostalgie.

Ak ste vyrastali počas 90. rokov, určite si spomínate na Tamagoči. Išlo o malé zariadenie od spoločnosti Bandai, ktoré vám umožnilo vychovávať vlastné digitálne zvieratko. Bola to doslova mánia, ktorá zasiahla takmer každé dieťa. Prerástla dokonca až do takej miery, že niektoré školy túto hračku vyslovene zakázali.

Od počiatku éry Tamagoči ubehlo už celé jedno štvrťstoročie. A tak významné jubileum jednoducho nemôže ostať bez povšimnutia, čoho si je vedomý aj samotný výrobca. Pri príležitosti 25. výročia sa tak rozhodol legendu priviesť späť k životu, a to prostredníctvom nového inteligentného zariadenia s názvom Tamagotchi Smart. Funguje v podstate ako inteligentné hodinky. Má dotykový displej, dokáže sledovať kroky a, samozrejme, dokáže zobraziť aj čas. O tejto novinke informuje server Kotaku.

Tamagoči v 2021: Nová doba, nové možnosti

Čo sa týka nového zvieratka, môžete ho prostredníctvom týchto hodiniek napríklad kŕmiť, kúpať, obliekať do rôzneho oblečenia či sa hrať hry. Keďže však máme rok 2021, Bandai chce posunúť latku ešte vyššie. Sľubuje tak podporu, resp. možnosť interakcie zvieratka s inými zvieratkami v blízkom okolí, ich vyhľadávanie prostredníctvom aplikácie pre smartfóny a taktiež aj možnosť zavolať (aktivovať) svoje zvieratko hlasom.

TIP REDAKCIE
Android 12 pre smartfóny ASUS: Výrobca zverejnil aktualizačný plán

Tamagotchi Smart má debutovať najskôr v Japonsku, a to 23. novembra. Cena sa má pritom pohybovať okolo 6 380 japonských jenov, čo v prepočte vychádza na približne 49 eur. Server Android Authority údajne požiadal spoločnosť o dodatočné informácie ohľadom potenciálnej dostupnosti na globálnom trhu. Odpovede sa však zatiaľ nedočkal.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať