POZOR: Nvidia prestáva podporovať Windows 7 a 8. Ovládače budú len pre Windows 10

Nvidia sa bude sústrediť len na nové operačné systémy.

Od predstavenia Windows 7 ubehlo už 11 rokov. Jeden z najobľúbenejších operačných systémov preto nie je úplne najmladší a všímajú si to aj spoločnosti, ktoré s ním pracujú dodnes. Jednou z nich je napríklad Nvidia, ktorá vynakladá nemalé zdroje na prípravu Game Ready ovládačov aj pre ľudí využívajúcich tento operačný systém.

To sa už čoskoro zmení. Nvidia totiž oznámila, že počnúc októbrom 2021 už ďalej nebude podporovať systémy bežiace na Windows 7, Windows 8 a Windows 8.1. na dané systémy nebudú dostupné ovládače, vylepšenia výkonu a ani nové funkcie či opravy chýb. To si firma nechá len pre Windows 10, resp. novú verziu, ktorú Microsoft momentálne chystá.

Nvidia už len pre Windows 10 a 11

Neznamená to však, že Nvidia na staršie operačné systémy zanevrie úplne. Až do septembra 2024 bude pre všetky verzie pripravovať bezpečnostné aktualizácie. Po uplynutí tejto lehoty však príde úplné odstrihnutie od akýchkoľvek aktualizácií.

S Windows 7 sa ešte 14. januára 2020 rozlúčil aj samotný Microsoft. Je preto prekvapujúce, že ho Nvidia podporovala tak dlho.