Muž v spánku prehltol slúchadlo AirPod. Vybrali mu ho až doktori, stále fungovalo

Keď sa Brad vrátil domov, prvé, čo spravil, bola skúška, či slúchadlo fungovalo. A fungovalo, i keď mikrofón vraj sem-tam robil problémy.

Máme tu ďalší bizarný prípad. Bradford Gauthier z amerického Massachusetts sa jeden večer uložil do postele, dal si do uší svoje AirPods, pustil film na telefóne a po pár minútach zaspal. O niekoľko hodín na to sa opäť prebudil, zistil, že mu celý film ušiel, a tak telefón spolu s jedným slúchadlom odložil. Druhé vraj niekde spadlo a nevedel ho nájsť. O pár hodín na to už sedel u doktora.

Čo sa stalo? O svoj príbeh sa Bradford podelil s publikáciou The Guardian. Celý incident sa mal odohrať ešte vo februári, píše 9to5Mac.

AirPod mu musel vypadnúť počas spánku, prvé príznaky sa objavili ešte v tú noc

“Bol som síce unavený, no mám vo zvyku pred spaním pozerať filmy na telefóne. Zapol som si svoju obľúbenú klasiku – Vec z 80. rokov v hlavnej úlohe s Kurtom Russellom. Je to príbeh o vedcoch, ktorých na Antarktíde postupne likviduje zlomyselný mimozemšťan. Už po 10 minútach som ledva udržal svoje oči otvorené. Z ničoho nič prešli štyri hodiny, moja žena, Heather, už spala vedľa mňa a film už dávno skončil. Rozospatý som odsunul telefón z vankúša a vybral jedno slúchadlo AirPod z ucha – to druhé niekde spadlo a nevedel som ho nájsť,” otvára príbeh Bradford.

Prvé príznaky toho, že niečo nie je v poriadku, sa vraj prejavili ešte v tú noc, keď sa Bradford potreboval napiť, no nedokázal poriadne prehĺtať: “Mal som krk plný vody, no tá nechcela ísť dolu – musel som sa nakloniť nad umývadlo a nechať vodu vytiecť. Bolo to bizarné a alarmujúce, no bol som tak unavený, že som sa len jednoducho odobral späť do postele.”

Ráno po zobudení sa Brad opäť pokúsil nájsť stratené slúchadlo, no opäť neúspešne. Skúšal použiť aj aplikáciu Find My, no nakoľko bola batéria v slúchadle úplne vybitá, nepomohlo ani to. Vybral sa teda von odhadzovať sneh, ktorý napadol cez noc. Približne po hodine sa potreboval napiť, no opäť nedokázal nič prehltnúť. “Nemal som obavy – pomyslel som si, že mám len veľmi sucho v krku a že to čoskoro prejde,” povedal Brad, pričom pri odchode späť von sa ešte spýtal: “Mimochodom, stratil som jedno zo slúchadiel, nevidel ho niekto?”

airpods pro
AirPods

Doktorka mu neverila, nakoniec ostala bez slov

Prvý, komu napadlo, že Brad mohol slúchadlo nechtiac prehltnúť, bol jeho syn. Všetci sa na tejto myšlienke vraj najskôr zasmiali, no keď ani naďalej nedokázal prehltnúť vodu, začali premýšľať, či náhodou syn, Owen, nemá pravdu. “Taktiež som začal vnímať akýsi neurčitý tlak na hrudi – bolo to však naozaj jemné, nič také, čo by vzbudzovalo obavy. Dôkazy sa však začali hromadiť.”

Pre istotu sa tak všetci pobrali k doktorke, ktorá pochybovala, že Brad prehltol svoje slúchadlo. Pre istotu ho však poslala na röntgen. “Na recepcii sa ma spýtali na moje symptómy. Moja odpoveď vzbudiila nechápavé pohľady a doktorka, ktorá ma vyšetrovala, bola nedôverčivá. Povedala, že ľudia s predmetom uviaznutým v ktku zvyčajne pociťujú veľkú bolesť, a navyše sa jej zdalo nepravdepodobné, že by som nechtiac prehltol kus plastu dlhý takmer 4 centimetre. Nechala ma samotného, kým išla skontrolovať výsledky preventívneho röntgenu. Doktorkin výraz po jej návrate bol na nezaplatenie. Následne ma odviedla na svoje pracovisko obklopené personálom. Na obrazovke bol jasný obraz mojich rebier a medzi nimi pod uhlom 45 stupňov zaparkovaný nezameniteľný tvar chýbajúceho slúchadla AirPod.”

airpods pro
Foto: Apple

Štastný koniec: AirPod sa podarilo vytiahnuť, po nabití dokonca stále fungoval

Celá situácia vraj vyzerala veľmi komicky, no aj takýto prípad je pomerne vážny a môže spôsobiť niekoľko komplikácií. “Zdalo sa, že AirPod síce bol pevne zakliesnený k boku môjho pažeráka, ale stále mohol zablokovať dýchacie cesty. Ak by sa dostal ďalej, mohol by buď neškodne prejsť celým mojím organizmom alebo sa zaseknúť v črevách, čo by vyžadovalo operáciu. Existovala však aj taká možnosť, že by zariadenie prasklo. A naozaj som nechcel skúsiť, aké je to tráviť lítium-iónovú batériu.”

Brada jeho žena následne odviedla na oddelenie endoskopie, kde mu pomocou hadičky v kombinácii s niečím, čo vyzeralo ako laso, vytiahli AirPod späť cez ústa. “Bolo to extrémne nepríjemné, no bol som pod tvrdými sedatívami, a tak som bol pri vedomí len polovične. O niekoľko minút mi doniesli vylovený AirPod v peknom malom vrecúčku.”

Príbeh má teda šťastný a dokonca aj úsmevný koniec. Keď sa Brad vrátil domov, prvé, čo spravil, bola skúška, či slúchadlo fungovalo. A fungovalo, i keď mikrofón vraj sem-tam robil problémy. “Nikdy si nebudem úplne istý, ako sa mi ho podarilo prehlnúť. Moja teória je, že v noci spadlo na vankúš, skončilo vedľa mojich úst a keď som si zívol, vtiahol som ho dnu. Keď sa na to pozriem spätne, som rád že aplikácia Find My nefungovala – bol by som veľmi vystrašený, keby mi začala pípať hruď.”

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať