motorola defy

Motorola Defy je späť: Odolný smartfón sa bude predávať za 329 eur

Drsných podmienok sa nezľakne.

V roku 2010 uviedla spoločnosť Motorola na trh odolný smartfón Defy, ktorý v tej dobe poháňal operačný systém Android 2.1. Motorola Defy sa po viac ako dekáde vracia na scénu. Tentokrát ho však zostavili špecialisti z firmy Bullitt, ktorí stoja aj za odolnými modelmi značky CAT.

Motorola Defy bude na vybraných európskych a LATAM trhoch dostupná v nasledujúcich týždňoch s odporúčanou cenou 329 eur. Cena sa môže v jednotlivých krajinách mierne líšiť, informoval výrobca.

Čo za viac ako 300 eur dostaneme? Vzhľadom na charakter zariadenia to je v prvom rade brnenie v podobe zosilnenej konštrukcie s dvojitým tesnením. Smartfón môže v 1,5 metra hlbokej vode stráviť celých 35 minút.

motorola defy
Foto: Motorola

Vysokú odolnosť deklaruje certifikácia IP68 a armádny štandard MIL SPEC 810H. Zariadenie znesie extrémne teplotné podmienky, vibrácie a otrasy. Motorola Defy taktiež prežije pád z výšky 1,8 metra na tvrdú podložku.

Výrobca uvádza, že za posledné tri roky až 34 % spotrebiteľov pokazilo alebo poškodilo svoj smartfón. Motorola Defy je navrhnutá tak, aby spotrebitelia nemuseli riešiť nečakané pády z vrecka nohavíc, poliatie kávou alebo napríklad zabudnutie telefónu na slnku.

motorola defy
Foto: Motorola

Displej smartfónu chráni pevné sklo Gorilla Glass Victus. Smartfón je dokonca možné umývať mydlom alebo čistiacimi prostriedkami s obsahom alkoholu. Mohutnejšia konštrukcia si však vybrala svoju daň v podobe vyššej váhy (232 gramov) a hrúbky (10,9 milimetra).

Motorola Defy

Z pohľadu špecifikácie je Motorola Defy klasickým smartfónom nižšej strednej triedy. Pracuje s čipsetom Qualcomm Snapdragon 662, 4 GB operačnou pamäťou a 64 GB úložiskom. Na zadnej strane sídli 48 Mpx fotoaparát so svetelnosťou f/1.8, 2 Mpx snímač hĺbky a 2 Mpx makro fotoaparát.

6,5” LCD displej disponuje HD+ rozlíšením a ovládať sa dá aj s mokrými rukami. Dobre vyzerá batéria s kapacitou 5 000 mAh, pri ktorej Motorola sľubuje dva dni výdrže na jedno nabitie. TurboPower nabíjanie je limitované výkonom 20W.

motorola defy
Foto: Motorola

V rámci výbavy Motorola ďalej uvádza hybridný Dual SIM slot s podporou microSD kariet, 3,5 mm audio jack, 4G pripojenie, Bluetooth 5.1, NFC, GPS či VoLTE a VoWiFi. Škoda staršej verzie operačného systém Android. Android 11 dostane smartfón až formou OTA aktualizácie. Od výroby prichádza s OS Android 10.

Smartfón sa bude dať zakúpiť v zelenej a čiernej farbe a s odnímateľným remienkom na zápästie. Dátum dostupnosti a cena určená konkrétne pre slovenský trh zatiaľ oznámené neboli.