galaxy watch active 4

Hodinky Galaxy Watch Active 4 pózujú na prvých vizualizáciách

Elegantnejší model.

O nadchádzajúcich hodinkách Samsung Galaxy Watch 4 a Watch Active 4 sa hojne špekuluje už dlhšie, na verejnosť sa však nedostala žiadna fotka alebo render. To sa týmto dňom mení. Čerstvé vizualizácie zverejnil známy informátor Steve Hemmerstoffer z OnLeaks.

Steve má v talóne vizualizácie športovejšie ladenej verzie Galaxy Watch Active 4, ktorá by mala byť o niečo lacnejšia než štandardný model Galaxy Watch 4.

Nové hodinky od Samsungu si podľa obrázkov zachovajú minimalistický dizajn stelesnený kovovým puzdrom s plochými bokmi a okrúhlym ciferníkom, ktorý neobkolesí žiadna luneta ani iný dizajnový prvok. Otočná luneta bude pravdepodobne doménou až sesterských Galaxy Watch 4.

galaxy watch active 4
Zdroj: Steve Hemmerstoffer/Giznext

K nejakým zmenám ale došlo. Tlačidlá hodiniek majú iný tvar a sú o niečo vystúpenejšie, vďaka čomu by mohli poskytnúť lepšiu spätnú odozvu. Inžinieri Samsungu tiež očividne aktualizovali mechanizmus uchytenia remienkov.

Predbežne sa počíta s tým, že Samsung uvedie na trh štyri farebné prevedenia hodiniek zastúpené čiernou, striebornou, zlatou a zelenou farbou.

Galaxy Watch Active 4

Galaxy Watch Active 4 by mali sadnúť na každé zápästie, dostupné budú totiž v dvoch veľkostiach s priemerom ciferníka 40 a 42 milimetrov. Viac výkonu a efektívnejšiu energetickú prevádzku zabezpečí nový 5 nm procesor.

TIP REDAKCIE
Chuwi MiniBook X: Šialený 10,8-palcový 2K notebook za cenu, ktorá sa často nevidí!
galaxy watch active 4
Steve Hemmerstoffer/Giznext

Zásadnou zmenou je, že hodinky nepoženie starý dobrý Tizen, ale operačný systém Wear OS 3.0 od Google, ktorý prešiel komplexnejšou aktualizáciou. Kapacita batérie od pôvodných hodnôt zrejme príliš neodskočí.

Modernejší čipset kombinovaný s novým Wear OS 3.0 by ale mali s energiou narábať rozumnejšie. Očakávame preto lepšiu výdrž na jedno nabitie.

galaxy watch active 4
Súčasná vs. nová generácia hodiniek. Steve Hemmerstoffer/Giznext

Výrobca si na 28. júna pripravil online podujatie Galaxy MWC Virtual Event, na ktorom, okrem iného, predstaví svoju „víziu budúcnosti inteligentných hodiniek“. Netreba však očakávať, že dôjde k predstaveniu nových hodiniek Galaxy Watch 4 a Watch Active 4.

Samsung sa bude skôr venovať softvéru a aplikáciám pre hodinky, ale aj zabezpečeniu zariadení a vlastne celému ekosystému Galaxy. Kedy by sme teda mohli nové zariadenia spoznať oficiálnou cestou? Skloňuje sa dátum 3. august.

Takto vyzerá cena stále aktuálnej generácie hodiniek Samsung Galaxy Watch 3

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať