fossil

Fossil nebude aktualizovať súčasné hodinky na novú verziu Wear OS

Smola.

Spoločnosť Google si pre tento rok nepripravila iba výraznejšiu inováciu operačného systému Android. Sústredila sa aj na platformu Wear OS, ktorá je určená pre nositeľné zariadenia, primárne inteligentné hodinky.

Wear OS od Google získal jednu z najväčších aktualizácií za posledné roky. S vývojom novej verzie pomohol Samsung, ktorý má bohaté skúsenosti s vlastným softvérovým riešením Tizen OS. Google okrem toho odkúpil výrobcu Fitbit, ktorý taktiež nie je vo svete inteligentných hodiniek nováčikom.

Vynovený Wear OS je tak podstatne rýchlejším, krajším a úspornejším operačným systémom, vďaka čomu by mohol byť konečne obstojnejšou konkurenciou na poli nositeľných platforiem. Najväčší počet inteligentných hodiniek s Wear OS v posledných rokoch vypustila do sveta skupina Fossil.

fossil hybrid HR
Ilustr. foto: Fossil

Vlastníkov existujúcich modelov hodiniek značky Fossil určite zaujíma, či dostanú aktualizáciu na novú verziu Wear OS. Odpoveď je stručná – nie. V rozhovore pre server CNET to uviedli vedúci predstavitelia značky Greg McKelvey and Steve Prokup.

Viac podrobností predstavitelia neuviedli. Nie je tak známe, či za nedostupnosťou aktualizácie stoja hardvérové obmedzenia súčasných hodiniek alebo len neochota výrobcu vyčleniť zdroje na dodatočnú softvérovú podporu.

TIP REDAKCIE
YouTube končí s výrobou vlastných seriálov, zameria sa na partnerské programy

Šéf firmy v rozhovore okrem iného prezradil, že na jeseň prinesú na trh nové inteligentné hodinky „Gen 6“, ktoré už budú ťažiť z výhod novej verzie operačného systému Wear OS. Pôjde o vlajkovú loď. Predstavitelia hovorili o prémiovej cene, „úžasnom dizajne“ a významnom vylepšení hardvéru s cieľom poskytnúť vyšší výkon a lepšiu výdrž na jedno nabitie.

S predstavením nových hodiniek Fossil zároveň zníži cenu súčasných, resp., predchádzajúcich modelov, čím sa stanú cenovo dostupnejšou alternatívou. Podobným spôsobom to robí napríklad Apple. Zdá sa, že Fossil nebude vynakladať úsilie na vývoj hybridných, teda analógovo-inteligentných hodiniek.

Greg McKelvey v rozhovore pripustil, že inteligentné hodinky boli na trhu oveľa úspešnejšie než hybridné hodinky.

Nová verzia operačného systému Wear OS sa objaví aj v nadchádzajúcich hodinkách značiek Samsung (Watch 4) a Fitbit, ako skôr potvrdil Google. Uvidíme ich niekedy v druhej polovici roka. Fossil tak bude musieť o zákazníka bojovať s etablovanými súpermi.

Total
44
Zdieľaní
Total
44
Zdieľať