Do 5G siete Orange sa už môžete pripojiť aj s Apple zariadeniami

Zoznam podporovaných zariadení sa rozrástol.

Telekomunikačný operátor Orange spustil v priebehu mája na Slovensku prevádzku komerčnej 5G siete. Podľa operátora ide o „prvú skutočne vysokorýchlostnú 5G sieť“.

Na to, aby ste si mohli vychutnávať výhody rýchlej 5G siete Orange, potrebujete pár vecí. V prvom rade to je SIM karta operátora s aktivovaným paušálom a doplnkovým balíčkom s extra dátami. Tento balíček stojí 5 eur, bez neho sa ku 5G sieti nepripojíte.

Cena platí pre paušály Go 20, 30 a 40. Najvyššie Go paušály s neobmedzenými dátami môžu sieť 5. generácie využívať naplno aj bez balíka Extra dát (napr. Go 65).

orange 5G

V druhom rade sa musíte nachádzať v dosahu 5G pokrytia, ktoré zatiaľ nie je veľké. Orange pokryl 5G sieťou oblasť bratislavskej Petržalky a malú časť Banskej Bystrice (mapa TU). Rozširovanie pokrytia bude prebiehať postupne. Do konca tohto roka operátor pokryje ďalšie lokality v Bratislave.

Priebežne bude pridávať aj malé ostrovčeky pokrytia v ďalších slovenských mestách. Ďalšie významnejšie pokrývanie je podľa operátora naplánované na rok 2022.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Prirodzene, k 5G sieti sa dokážete pripojiť iba pomocou kompatibilného zariadenia. Výrobcovia spotrebnej elektroniky v posledných mesiacoch vychrlili množstvo viac či menej známych smartfónov a tabletov, ktoré dokážu komunikovať s 5G sieťami.

Skôr, ako operátor takéto zariadenia do svojej siete pustí, ich musí najskôr patrične otestovať. Zo začiatku ste sa mohli k 5G sieti Orange pripojiť prostredníctvom 11 smartfónov značiek Samsung, Huawei, OnePlus a Xiaomi (zoznam TU). Používatelia 5G zariadení od Apple mali smolu, čo sa však teraz mení.

Orange nás dnes stručne informoval, že je jeho vysokorýchlostná 5G sieť dostupná už aj pre zariadenia značky Apple. Ak ste si teda zadovážili napríklad iPhone 12, nachádzate sa v pokrytí a máte aktivovaný paušál s balíčkom Extra dát, cestu k surfovaniu v 5G sieti máte otvorenú.

Aktuálna cena modelu Apple iPhone 12 Pro

 

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať