spotify

Spotify konečne podporuje sťahovanie hudby priamo do hodiniek Apple Watch

iPhone môžete nechať doma.

Hudobná služba Spotify sprístupnila svoju aplikáciu pre hodinky Apple Watch v roku 2018. V podstate fungovala len ako diaľkové ovládanie pre prehrávač spustený na pripojenom zariadení s podporou Spotify Connect. V praxi tak museli mať používatelia k hodinkám pripojený iPhone, kde sa hudba primárne prehrávala.

Zásadnejšej zmeny sa zákazníci používajúci hodinky Apple Watch a hudobnú službu Spotify dočkali minulý rok v novembri, kedy v aplikácii pribudla možnosť streamovať hudbu z hodiniek do pripojených Bluetooth slúchadiel alebo reproduktorov. Stále to však nebolo ono.

Možnosť sťahovať hudbu – skladby, zoznamy a albumy, ale aj podcasty pre offline počúvanie priamo do internej pamäte hodiniek pribudla v aplikácii Spotify pre Apple Watch až teraz. Predstavitelia hudobnej služby o tom informovali v piatok vo svojom blogu. Netreba asi pripomínať, že išlo o dlho žiadanú funkciu.

Výhoda je zrejmá. Do hodiniek si stiahnete svoju obľúbenú hudbu, pripojíte k nim bezdrôtové slúchadlá a môžete vyraziť napríklad na bežeckú dráhu bez toho, aby ste si so sebou museli brať svoj iPhone.

spotify
Foto: Spotify

Hudobný obsah do hodiniek Apple Watch dostanete cez aplikáciu nainštalovanú v smartfóne iPhone. Otvoríte si v nej vybraný zoznam skladieb, ťuknete na kontextové menu (tri bodky) a zvolíte možnosť „stiahnuť do Apple Watch“.

TIP REDAKCIE
Nemci budú do konca zimy očkovaní, prekonaní alebo mŕtvi, prehlásil miestny minister zdravotníctva

Ak si chcete overiť, či sa stiahlo všetko, v hodinkách prejdite do sekcie „Stiahnuté“, kde by ste mali vidieť skladby uložené v pamäti hodiniek. Pochopiteľne, je tu pár podmienok.

Dlho očakávanú funkciu si užijú majitelia hodiniek Apple Watch Series 3 a novších. Potrebný je systém WatchOS vo verzii minimálne 6.0. Odporúčaný je ale WatchOS 7.1 a novší. Používatelia okrem toho potrebujú Spotify v prémiovej, teda spoplatnenej verzii.

Spotify nie je jedinou hudobnou službou, ktorá umožňuje do hodiniek Apple Watch sťahovať skladby, albumy a ďalší obsah. Len pár dní pred Spotify rovnakú funkciu pre hodinky od Apple sprístupnil Deezer, pripomína The Verge.

Na ocot nezostanú ani vlastníci hodiniek s operačným systémom Wear OS. Sťahovanie hudby a offline počúvanie bez nutnosti mať k hodinkám pripojený smartfón sa chystá aj pre nich. Spotify na tejto funkcii pracuje, zatiaľ vydaná nebola.

Aktuálna cena hodiniek Apple Watch Series 6

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať