Instagram

Instagram vrátil späť počítadlo „lajkov“. Používatelia ho však môžu vypnúť, pokiaľ chcú

Skryť či neskryť, to je otázka.

Facebook sa v roku 2019 pustil do pozoruhodného experimentu, v rámci ktorého prestal pri príspevkoch na Instagrame zobrazovať, koľko označení „Páči sa mi to“ dostali. Zo začiatku počet udelených srdiečok skryl len pre vybranú skupinu používateľov, neskôr toto riešenie zaviedol do praxe plošne.

Prečo Instagram vlastne počítadlo „lajkov“ skryl? Cieľom bolo znížiť sociálny a psychologický tlak, ktorému môžu používatelia čeliť, ak vidia, že ich príspevky nie sú také populárne ako fotky ostatných používateľov alebo ich priateľov a známych.

Každá minca ale má dve strany. Časť používateľov neviditeľnosť označení Páči sa mi to privítala. Svoju pozornosť tak mohli sústrediť len na zdieľané fotografie a videá, a nie na to, koľko srdiečok dostali. Takýmto spôsobom hral hlavnú úlohu obsah samotný, nie jeho popularita.

Druhá skupina používateľov však riešenie neschvaľovala. Počty lajkov im pomáhali získavať predstavu o tom, aký typ obsahu je na Instagrame obľúbený. Spoločnosť Facebook, vlastník Instagramu, tak vymyslela kompromis. Informuje o ňom vo svojom blogu.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s 200 Mpx fotoaparátom? Vyrobiť ho má Motorola

Facebook na Instagram vrátil späť počítadlo „lajkov“ s tým, že si ho môžu používatelia vypnúť, pokiaľ budú chcieť. V prvom rade existuje možnosť skryť počty označení Páči sa mi to pri všetkých príspevkoch zobrazujúcich sa v spravodajskom kanáli.

V rade druhom si používateľ môže nastaviť, aby sa počet srdiečok nezobrazoval pri jeho vlastných publikovaných fotografiách a videách. V tejto situácii nie je dostupné univerzálne nastavenie. Pri každej zdieľanej fotke alebo videu tak musí používateľ túto voľbu aktivovať zvlášť.

instagram

Zmena v aplikácii Instagram je už dostupná aj v našich končinách. Pokiaľ chcete počet označení Páči sa mi to pri príspevkoch skryť, otvorte nastavenia aplikácie. V nich prejdite do časti Súkromie a následne do sekcie Príspevky, kde uvidíte prepínač Skryť Páči sa mi to a zobraziť počty.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať