falosne spravy

WhatsApp sa súdi s Indickou vládou, dôvodom sú nové pravidlá pre sociálne médiá

Bitka politík.

WhatsApp sa súdi s Indickou vládou. Facebookom vlastnenej komunikačnej platforme sa nepáčia nové pravidlá platné pre sociálne médiá, ktoré označuje za protiústavné, píše server Android Authority.

Podľa Reuters nové pravidlá od služby doslova vyžadujú, aby na svojej platforme prelomila end-to-end šifrovanie za účelom nájdenia príjemcov a pôvodných odosielateľov správ, keď si to autority vyžiadajú. To má byť podľa podľa WhatsAppu v rozpore s právami na ochranu súkromia.

Nové pravidlá, ktoré miestna vláda označuje ako Intermediary Guidelines and Digital Media Ethics Code, majú podľa indického ministra IT, Raviho Shankara Prasada, primeť firmy špecializované na sociálne médiá k “väčšej zodpovednosti”.

Pravidlá sa taktiež vzťahujú aj na spoluprácu s vládou v prípade príkazu na odstránenie určitého obsahu či pomoc pri vyšetrovaniach spojených s kybernetikou. Spoločnosti ďalej budú musieť zaviesť systém reakcií na sťažnosti.

WhatsApp
FOTO: Android Central

WhatsApp vs India: Bitka politík

Podmienky, ktoré boli predstavené ešte vo februári, pochopiteľne neovplyvňujú len WhatsApp, ale aj všetky ostatné komunikačné platformy či sociálne siete. Zákrok WhatsAppu proti rozhodnutiu Indickej vlády prichádza pomerne krátko po tom, ako platforma pozmenila vlastné zásady ochrany osobných údajov. India ich označila za “diskriminatívne, nefér a nezodpovedné”.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s 200 Mpx fotoaparátom? Vyrobiť ho má Motorola

Napriek všetkému si WhatsApp stojí za názorom, že táto nová politika v oblasti sociálnych médií môže viesť ku “skutočnému zneužitiu”. Spoločnosť prehlasuje, že je “odhodlaná chrániť súkromie osobných správ užívateľov” a taktiež že bude robiť všetko pre to, aby to dokázala aj pri nových podmienkach indickej vlády.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať