magio go 4k

Magio GO: V online televízii Telekomu pribudol obsah v 4K rozlíšení

Šport a cestovanie.

Ak ste si 24. mája zapli online televíziu Magio GO, natrafiť ste mohli na nový obsah vo vysokej Ultra HD kvalite. Operátor Telekom v pondelok zaradil do programovej skladby svojej online televízie dve stanice vysielajúce v 4K rozlíšení.

V ponuke TV programov služby Magio GO pribudol kanál Eurosport 4K, ktorý poteší všetkých fanúšikov športových prenosov. Druhým kanálom je Travel XP 4K, ktorý zase ponúkne lifestylové a cestopisné zážitky.

Telekom odštartoval 4K vysielanie symbolicky so začiatkom grandslamového tenisového turnaja French Open, ktorý vysiela Eurosport 4K naživo v natívnom 4K rozlíšení. V ponuke Eurosport 4K nebudú chýbať ani živé prenosy z US Open, či odložené letné Olympijské hry v Tokiu, ktoré sa konajú už o 2 mesiace, dodáva operátor.

magio go
Ilustr. foto: Telekom

Travel XP 4K pre zmenu ponúkne zaujímavé cestovateľské magazíny vlastnej produkcie z najrôznejších kútov sveta, od dažďových pralesov afrického Gabonu, aktívny vulkán v Indonézii, či polárne oblasti Aljašky, až po džungľu veľkomiest ako Mníchov, Manchester, či vietnamský Hanoj.

Sledovanie nových 4K TV staníc nevyžaduje pre zákazníkov žiadne poplatky navyše. Sledovať ich môžu všetci zákazníci novej verzie Magio GO v rámci zvolených tematických balíkov. Kanál Eurosport 4K je zaradený v športovom balíku už od programu Magio GO M. Stanica Travel XP 4K je dostupná v programe Magio GO XL.

Telekom pre plnohodnotný zážitok zo sledovania vysielania v 4K rozlíšení odporúča stabilné internetové pripojenie s minimálnou rýchlosťou sťahovania 25 Mbps. Dostupné je na 4K smart televízoroch alebo prostredníctvom Magio GO TV boxu.

Na mobilných zariadeniach a v internetových prehliadačoch sa obsah zobrazí „len“ vo vysokom rozlíšení, 4K pre tieto tieto platformy dostupné nebude.