Nintendo Switch

Valve vraj pripravuje vlastný prenosný PC. Podobať sa má na Nintendo Switch

Dočkať sa ho môžeme ešte pred koncom tohto roka.

Valve to skúša znovu. Po prvom neúspešnom pokuse o vytvorenie vlastnej hernej konzoly prichádza s novým projektom, ktorý je sprevádzaný aj novou stratégiou. Ako píše publikácia Android Authority, spoločnosť má pracovať na prenosnom PC, ktorý má vizuálnym prevedením pripomínať konzolu Nintendo Switch. Aktuálne je zariadenie známe ako SteamPal.

O návrh zariadenia sa má starať samotné štúdio Valve. Vybavené bude buď procesorom od AMD alebo Intel, pričom rozbiehanie hier bude prebiehať prostredníctvom hernej knižnice v systéme Linux za prítomnosti kompatibilnej vrstvy pre Windows tituly.

Vraj “aspoň” jeden prototyp má byť širší ako Nintendo Switch, pravdepodobne kvôli tomu, aby sa naň zmestili všetky potrebné tlačidlá, medzi ktorými vraj nájdeme aj dotykové plochy. Zakomponovaný má byť aj dokovací systém, ktorý bude prostredníctvom USB-C spájať zariadenie s monitorom.

Aj keď Valve zatiaľ žiadny takýto produkt oficiálne nepotvrdil, spoluzakladateľ spoločnosti, Gabe Newell, prehlásil, že sa podrobnejšieho objasnenia plánov v súvislosti s PC (či konzolou) dozvieme ku koncu tohto roka. Podľa zdrojov Ars Technica má mať Valve za cieľ vydať zariadenie ešte pred koncom 2021. Žiaľ, o približnej cene zatiaľ nepoznáme žiadne bližšie informácie.

TIP REDAKCIE
Winamp hlási návrat: Legendárny prehrávač príde čoskoro, môžete sa stať beta testermi!

Poučil sa Valve z predošlých chýb? Dúfajme

Pre štúdio ide o veľký, no zároveň aj celkom riskantný krok. Jeho prvý pokus v tomto smere nevyšiel, pričom medzi hlavnými príčinami bol nedostatočný počet dostupných hier a prílišná závislosť na predajcoch tretej strany. Inými slovami, bolo výhodnejšie si kúpiť tradičný PC s OS Windows.

Chybami sa však človek učí. Spoločnosti detto. SteamPal tak týmito kritickými chybami (dúfajme) trpieť nebude. Koniec koncov, na akékoľvek závery je ešte priskoro. Nepoznáme presný dizajn, nepoznáme špecifikácie, nepoznáme cenu a nepoznáme dokonca ani dostupnosť. Rozhodne však ide o zaujímavý projekt, ktorý môže posunúť sféru herných konzol či PC opäť o krok ďalej.

Aktuálna cena konzoly Nintendo Switch

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať