Nečakané vyjadrenie šéfa NASA: Koronavírus mohol uniknúť z čínskeho laboratória

“Pozor na Čínu”.

Bývalý senátor a čerstvo zvolený šéf NASA, Bill Nelson, vyslovil niekoľko nečakaných názorov na Čínu a pandémiu koronavírusu, ktorá už vyše roka terorizuje celú planétu. Čo presne tvrdí?

Jeho slová hovoria jasne. Bill Nelson nevylučuje možnosť, že SARS-CoV-2 unikol z čínskeho laboratória, konkrétne toho stojaceho na pôde Wuhanského virologického inštitútu, informuje server Futurism odvolávajúci sa príspevok reportéra z The Verge. Ďalej prehlásil, že Spojené štáty americké by si mali dať “pozor na Čínu”.

Ako tomu skutočne bolo? Pravdupovediac, nevieme. A ani nemáme odkiaľ. Žiadna verejne dostuná evidencia priamo nepodporuje názor, že koronavírus unikol z laboratória, no zároveň žiadna verejne dostupná evidencia túto hypotézu nevyvracia.

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu

Prečo sa vôbec šéf NASA vyjadril ku koronavírusu?

Čo je v tomto prípade zaujímavé, je otázka, prečo sa vôbec šéf NASA, agentúry zameranej na vesmírny prieskum, takto vyjadril na tému, ktorá je predmetom epidemiológie a virológie. Pôvodne mal totiž hovoriť primárne o výzvach, ktorým NASA aktuálne čelí.

Na druhú stranu, konkurencia v podobe Čínskej národnej vesmírnej agentúry (CNSA) sa stále stupňuje, a Čína je jednou z výziev, ktorej musí Nelson na svojej čerstvej pozícii čeliť. Stále však nie je úplne pochopiteľné, prečo sa na adresu Číny vyjadril práve tak, ako sa vyjadril. Ešte predtým však spomenul, že Čína “začína byť veľmi agresívna”. Možno práve to ho priviedlo k pandémii.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať