SpaceX je nekompromisný: Ak cez Starlink stiahnete torrent, môže vás odstrihnúť

Ak ste si mysleli, že vesmírny internet vám umožní na internete robiť čokoľvek bez následkov, mýlili by ste sa. Starlink od SpaceX je totiž spojený s prísnymi pravidlami týkajúcimi sa obsahu porušujúcimi autorské práva.

Vyplýva to zo skúseností jedného z redditorov pod prezývkou „substrate-97,“ ktorý sa cez Starlink pokúsil stiahnuť si jednu časť obľúbeného seriálu, napísal server PCMag.

Musíme trvať na tom, aby ste sa vy a/alebo ostatní používatelia služby Starlink zdržali nezákonného sťahovania obsahu chráneného autorskými právami,“ píše sa v oznámení, ktoré používateľ dostal od spoločnosti. „Sťahovanie materiálov chránených autorskými právami bez licencie môže viesť k pozastaveniu alebo ukončeniu služby a vystavuje vás riziku právnych krokov zo strany vlastníka obsahu,“ informuje SpaceX ďalej.

SpaceX neustále rozširuje pokrytie svojim internetom. Na obežnej dráhe sa momentálne nachádza vyše 1 300 satelitov a ďalšie pribudnú už čoskoro. Šéf SpaceX, Elon Musk, potvrdil, že k službe sa už pripojilo vyše pol milióna ľudí.

TIP REDAKCIE
Najlepšia 3D tlačiareň za 200 €: Creality 3D CR-6 SE Pro je špičková!
Starlink
Terminál nutný pre využitie internetu od Starlink.

Substrate-97 sa pokúsil stiahnuť jednu časť seriálu z produkcie americkej CBS cez torrent. Pre ilegálne sťahovanie obsahu je to veľmi obľúbený spôsob.

SpaceX si na dodržiavanie zákonov dáva veľký pozor. Pre zákazníkov, ktorí sa to rozhodnú porušiť je pripravený trest. Dočasné obmedzenie alebo úplné zrušenie zmluvy.

Používateľ Redditu sa varovanie od SpaceX snažil vyvolať zámerne a očividne mu to vyšlo. Nie, že by sme to niekomu odporúčali, no existujú šikovné služby, ktoré dokážu skryť vašu IP adresu. Viac Povieme Neskôr.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať