snapdragon 888 plus

Snapdragon 888 Plus sa mihol v benchmarku. Ponúkne viac výkonu

Cortex X1 s taktom 3,0 GHz.

Spoločnosť Qualcomm má aj tento rok v pláne predstaviť ešte o niečo výkonnejšiu verziu svojho vlajkového čipsetu. Pôjde o typ Snapdragon 888 Plus, ktorý by sme mali v oficiálnej rovine spoznať o niekoľko týždňov.

Snapdragon 888 Plus bude mať rovnakú architektúru ako štandardný procesor Snapdragon 888. Mierny nárast výkonu výrobca docieli zvýšením pracovných frekvencií vybraných jadier. Rovnakým spôsobom vznikol aj Snapdragon 855 Plus (2019) a 865 Plus (2020).

Ako býva zvykom, s blížiacim sa predstavením novej technológie sa na povrch dostáva čoraz viac podrobností. Platí to aj o aktualizovanom čipsete od Qualcommu, ktorý prebehol cez testovací štandard Geekbench.

Vďaka tomu si už môžeme byť istí, že takt výkonnostného jadra Cortex X1 stúpne z 2,84 GHz na rovných 3,0 GHz. Pracovná frekvencia ostatných jadier zostáva na pôvodnej úrovni. Štvorica jadier Cortex-A78 tiká na frekvencii 1,8 GHz, klaster troch jadier Cortex-A78 na 2,4 GHz.

snapdragon 888 plus
Foto: Geekbench

Benchmark neprezradil, či sa vyššieho taktu dočká aj grafické jadro. Je to však viac ako len pravdepodobné. Vlaňajší Snapdragon 865 Plus sa mohol pochváliť rýchlejšou grafikou a vylepšeným čipom FastConnect 6900. Snapdragon 888 Plus by mal kráčať v rovnakých stopách.

Prvé zariadenia s čipsetom Snapdragon 888 Plus pod kapotou sa na trh dostanú koncom leta alebo na jeseň. Siahnuť by po ňom mohli všetci významnejší hráči, ktorí chcú neskôr v tomto roku predstaviť nové smartfóny a tablety najvyšších tried. Obľúbenou zástavkou budú aj takzvané hráčske smartfóny.

Asus ROG Phone 3 sa v minulom roku stal prvým smartfónom, ktorý bol predstavený čipsetom Snapdragon 865 Plus. Medzi čipsetmi SD 888 a 888 Plus ale nebude zásadný rozdiel. Pokiaľ vlastníte zariadenie s čipsetom Snapdragon 888, určite ho nemusíte meniť za novinku s procesorom Snapdragon 888 Plus.

Aktuálna cena modelu Asus ROG Phone 3