Qualcomm pripravuje výkonnejšiu verziu čipsetu Snapdragon 888

Snapdragon 888 Plus/Pro.

Snapdragon 888 je aktuálne najvýkonnejším mobilným čipsetom z dielne Qualcommu. O pár krátkych mesiacov by ho mal nahradiť ešte o niečo výkonnejší Snapdragon 888 Plus.

Snapdragon 888 Plus nebude novým čipsetom. Architektúra a technológie zostanú rovnaké. Jeho výpočtové a grafické jadrá by ale mali pracovať na vyšších frekvenciách, čím dôjde k istému nárastu výkonu.

Qualcomm túto stratégiu uplatnil aj pri predchádzajúcich čipsetoch Snapdragon 855 a 865. Ich Plus verzie výrobca predstavil po asi 7 mesiacoch od uvedenia pôvodných procesorov. To naznačuje, že Snapdragon 888 Plus by sme mohli spoznať v oficiálnej rovine niekedy v lete, možno skôr.

Podľa zdrojov portálu GSMArena by mal vylepšený Snapdragon 888 Plus poháňať nový vlajkový smartfón značky Honor. V máji má bývalá dcérska značka Huawei predstaviť model Honor 50 Pro+, o ktorom sa hovorí, že ho bude poháňať štandardný Snapdragon 888.

TIP REDAKCIE
Čaká nás vesmírne divadlo: Okolo Zeme preletí asteroid o veľkosti 1 km! Uvidíte ho aj voľným okom
snapdragon 888

Model s čipsetom SD 888 Plus tak môže prísť neskôr, poprípade ho dostane rovno Honor 50 Pro+. Výrobca chce predstavovať dva vlajkové smartfóny ročne podobne ako konkurencia. Má v pláne súperiť so špičkovým zariadeniam od Apple a Huawei.

Po dlhej dobe sa tým pádom môžeme dočkať smartfónu Honor, ktorý zákazníkom ponúkne nielen špičkový 5 nm čipset od Qualcommu, ale tiež služby a aplikácie od Google. Keďže Huawei značku Honor predal, tá sa vymanila z vplyvu sankcií americkej vlády.

Honor tak mohol opäť nadviazať spoluprácu s kľúčovými dodávateľmi, akými sú práve Qualcomm a Google. Huawei kvôli americkým obchodným obmedzeniam stráca podiel na trhu so smartfónmi. Ťaží z toho Xiaomi a ďalší výrobcovia, ktorí získavajú nových zákazníkov. Honor sa k nim môže onedlho pripojiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať