iphone

Skladací iPhone by sme mali spoznať v roku 2023, predpokladá známy analytik

Apple si dá na vlastnej skladačke záležať. S predstavením sa preto ponáhľať nebude.

Analytik Ming-Chi Kuo z TF International je známy vďaka svojim spoľahlivým predpovediam, ktoré sa týkajú podnikania spoločnosti Apple. Expert, ktorému sa podarilo odhaliť množstvo tajomstiev kalifornského výrobcu, teraz približuje príchod skladacieho iPhonu.

Skladacie smartfóny sú stále drahé a nemotorné, na trhu sa ich však nachádza hneď niekoľko. S produkciou neotáľa najmä Samsung a Huawei. Onedlho sa k nim majú pridať aj Xiaomi, Oppo a ďalšie značky.

Apple sa, naopak, neponáhľa. Ming-Chi Kuo v správe pre investorov, ktorú získal web 9to5Mac, predpokladá, že Apple predstaví prvý skladací iPhone v roku 2023. K zákazníkom by sa mohlo následne dostať 15 až 20 miliónov kusov skladacích smartfónov s logom Apple.

Pre porovnanie, v prvom štvrťroku 2021 Apple dodal zákazníkom cez 57 miliónov kusov smartfónov iPhone (Strategy Analytics).

iphone skladaci
Jeden z niekoľkých konceptov skladacieho iPhonu publikovaný holandským webom letsgodigital.org.

Technické podrobnosti ani dizajn skladacieho iPhonu zatiaľ známe nie sú. Ming-Chi Kuo však tvrdí, že ohybné QHD+ OLED displeje bude výrobcovi Apple dodávať juhokórejský Samsung. Mali by mať uhlopriečku 8 palcov.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Jet Bot AI+: Robotický vysávač s očami, ktorý ochráni váš domov

Ťažko povedať, aký formát inžinierov Apple osloví. Vyvinúť by mohli zariadenie s konštrukciou do „V“ na štýl modelu Samsung Galaxy Z Flip. 8-palcový displej by ale zrejme bol pre takúto koncepciu príliš veľký. Na druhej strane stojí prevedenie kombinujúce smartfón a tablet alá Galaxy Z Fold alebo Mate X2.

Hoci sú skladacie smartfóny pre Apple zatiaľ hudbou budúcnosti, analytik sa už teraz domnieva, že Apple kategóriu nových skladacích zariadení ovládne. K úspechu má dopomôcť prepracovaný ekosystém výrobcu, z ktorého bude, prirodzene, ťažiť aj skladací iPhone.

Aktuálne cena skladacieho Samsung Galaxy Z Fold2

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať