ps5

PS5 je na trhu len pár mesiacov a už plánujú jej vylepšenie. Vieme, kedy príde!

Obľúbená konzola prejde zmenou.

Nová konzola PlayStation 5 sa na trhu ešte nestihla ani ohriať a už svetom technológií začali kolovať prvé informácie o tom, že Sony plánuje jej redizajn. PS5-ka by mala dostať nový čip, ktorý pripraví v spolupráci s TSMC.

Nová verzia PS5 by sa mala začať vyrábať koncom leta alebo na jeseň 2022. V prípade, ak bude kríza ohľadom nedostatku čipov zažehnaná, vynovená konzola by sa na trh mohla dostať pred Vianocami budúceho roka alebo začiatkom 2023, vyplýva z informácií.

Zmeny sa majú udiať hlavne „pod kapotou“. Redizajn PS5 má poháňať vynovený čip postavený na 6 nm výrobnej technológii. Očakávalo sa, že refresh konzol už prinesie 5 nm čipy, Sony si nakoniec zvolilo 6 nm, a to hlavne kvôli cene. Sú totiž lacnejšie.

Koncept PS5 Slim. Zdroj: Wyattcoe

PS5 a nový dizajn? Zatiaľ to nie je isté

Aktuálne nie je jasné, či spolu s vyšším výkonom príde aj nový dizajn. Spoločnosť Sony v minulosti pri tzv. refreshi konzoly priniesla aj nové verzie. Očakávať by sme tak mali „Slim“ alebo „Pro“ verziu, potvrdené to však nie je.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Aktuálna cena PlayStation 5

Výrobca momentálne nepredpokladá, že by sa rýchlosť dodávania konzol na trh mala zvýšiť. Môže za to nedostatok čipov ovplyvňujúci rôzne segmenty. Aj napriek tomu je PlayStation 5 najrýchlejšie predávajúcou sa konzolou.

Do 31. marca 2021 sa jej predalo 7,8 milióna kusov, čím tromfla aj extrémne populárnu PS4. Očakáva sa, že do konca 2021 sa počet predaných kusov dostane k hranici 16,8 – 18 miliónov kusov.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať