ps5

Úložisko v PS5 sa bude dať rozšíriť v priebehu leta

Sony pripravuje očakávanú aktualizáciu.

Hráči majú na novej konzole PS5 k dispozícii rýchly SSD disk s kapacitou 825 GB. Využiť však môžu len 667 GB z jeho celkovej kapacity. Ak chcú viac, momentálne majú smolu.

Konzola PlayStation 5 je vybavená rozšíriteľným SSD slotom, ktorý je však softvérovo uzamknutý. Miesto navyše by sa pritom určite zišlo. Náročné hry novej generácie vedia obsadiť podstatnú časť internej pamäte.

Dobrou správou ale je, že Sony má v pláne možnosť rozšírenia úložiska odblokovať pomocou softvérovej aktualizácie. Podľa serveru XDA a spravodajstva Bloomberg sa tak udeje v priebehu tohto leta.

ps5
Foto: Sony

Výrobca okrem toho dovolí integrovanému ventilátoru pracovať na vyšších otáčkach. Napájanie dvoch úložísk súčasne totižto vygeneruje viac tepla, ktoré je nutné efektívne odviesť.

Ak ste si konzolu PS5 zadovážili, dodatočný SSD disk si v predstihu nekupujte. Sony ešte musí spresniť, ktoré konkrétne disky výrobcov tretích strán budú s konzolou kompatibilné.

Pochopiteľne, PlayStation 5 potrebuje dostatočne výkonný disk (PCIe 4.0, priepustnosť 5,5 GB/s), ktorý musí byť navyše pekne štíhly, aby sa do konzoly vôbec zmestil. Požiadavkám by mali vyhovieť komponenty výrobcov Western Digital alebo Samsung. Počkáme si ale na odporúčania Sony.

Aktuálna cena PlayStation 5 na Slovensku

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať