ZOZNAM: Najpredávanejšie smartfóny prekvapili. Tieto sa kupovali najčastejšie!

Aký telefón ste si kúpili naposledy? Je dosť možné, že je to jeden z týchto.

Smartfóny radu iPhone 12 zaznamenali od svojho uvedenia na trh v októbri minulého roka obrovský úspech. Neprekvapuje nás, že najnovšie vlajkové smartfóny spoločnosti v uplynulom štvrťroku absolútne ovládli trh vo všetkých smeroch. iPhone 12 bol v 1. štvrťroku 2021 najpredávanejším smartfónom sveta. S obrovským náskokom.

Klasický iPhone 12 5G sa stal úplne najpredávanejším. Zodpovedal až za 5 % všetkých predaných smartfónov za uplynulé tri mesiace. V tesnom závese za ním sa na druhom mieste umiestnil špičkový iPhone 12 Pro Max, ktorý dosiahol 4 % trhový podiel.

Foto: Apple

iPhone 12 Pro sa stal tretím najpredávanejším zariadením a k celkovému podielu spoločnosti Apple pridal ďalšie 3 %. Možno by ste čakali, že sa k trojici iPhone 12 pridá aj najmenší súrodenec – iPhone 12 mini, no nestalo sa tak. Kompaktnému iPhonu sa nedarilo natoľko, že sa nedostal ani do prvej desiatky.

Túto medzeru vyplnil starší a lacnejší iPhone 12, ktorému sa podarilo obsadiť 2 % podiel na trhu. To mu stačilo na štvrté miesto v rebríčku.

Spoločnosť Counterpoint Research pripísala úspech Apple veľkému dopytu po 5G smartfónoch, ako aj opatrnosti ľudí v roku 2020, ktorí kvôli pandémii odložili nákup drahšej elektroniky na rok 2021.

TIP REDAKCIE
Winamp hlási návrat: Legendárny prehrávač príde čoskoro, môžete sa stať beta testermi!

Zvyšné miesta v prvej desiatky podľa počtu predaných kusov obsadili výrobcovia Xiaomi a Samsung. Predávali sa hlavne lacnejšie smartfóny, pri Samsungu napríklad Galaxy A12, Galaxy A21S a Galaxy A31. Xiaomi zas bodoval s modelmi Redmi 9A, Redmi 9 či Redmi Note 9.

Najpredávanejšie smartfóny
Najpredávanejšie aj najlepšie zárobkové smartfóny sú aj naďalej iPhony.

Ktoré smartfóny zarábajú najlepšie?

Počty predaných telefónov a samotné zárobky sa nemusia rovnať. Apple predáva výrazne viac drahších telefónov, na ktoré má veľkú maržu, čo sa odrazilo aj na tržbách. iPhony v roku 2020 predstavovali až 35 % všetkých tržieb zo smartfónov.

Je celkom smutné, že sa do prvej desiatky najpredávanejších zariadení nedostal ani jeden Galaxy S21. Všetky tri modely sa však objavili v grafe tržieb. Galaxy S21 Ultra obsadil piate miesto s veľmi slušným 3 % podielom, Galaxy S21 skončil štvrťrok s 2 % príjmov a Galaxy S21+ dokázal získať ďalšie 1 %, čím celkový podiel radu Galaxy S21 za prvý štvrťrok posunul na 6 %.

Counterpoint Research hovorí, že úspech vlajkových lodí posunul celosvetové tržby zo smartfónov v 1. štvrťroku 2021 na viac ako 100 miliárd dolárov, čo zodpovedá novému rekordu pre prvý štvrťrok.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať