Galaxy watch

Galaxy Watch s Tizen OS budú dostávať aktualizácie po dobu 3 rokov

Trojročná softvérová podpora pre smartfóny aj hodinky.

Po predstavení novej verzie operačného systému Wear OS, na vývoji ktorej sa podieľal Samsung, je jasné, že nadchádzajúce hodinky Galaxy Watch už nepoženie Tizen OS, ale práve Wear OS.

Používatelia existujúcich modelov Galaxy Watch sa ale nemusia obávať toho, že sa Samsung kvôli zameraniu na Wear OS vykašle na operačný systém Tizen. Juhokórejský výrobca sa zaviazal, že súčasným hodinkám poskytne trojročnú softvérovú podporu.

Ak ste si napríklad zadovážili Galaxy Watch 3, ktoré sa začali predávať začiatkom augusta 2020, aktualizácie budete dostávať minimálne do augusta roku 2023. Hoci ide o vítanú správu, Samsung skôr len pripomenul, že mu na aktualizáciách záleží.

hodinky
Samsung Galaxy Watch 3

Dôkazom toho je pôvodný model hodiniek Galaxy Watch, ktorý sa dostal na trh ešte v auguste roku 2018. Poslednú väčšiu aktualizáciu získal len nedávno, vo februári tohto roku, teda necelé tri roky po ich vydaní. Nie je vylúčené, že časom dostane ešte jednu aktualizáciu.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Variant koronavírusu B.1.1.529 má až 32 mutácií: Európske krajiny zastavujú lety

Operačný systém Tizen nie je iba o hodinkách. Nájdeme ho aj v inteligentných televízoroch značky Samsung. Zatiaľ to však nevyzerá, že ho Samsung vymení za Android TV podobne, ako spravil s Wear OS. Budúcnosť ale môže vyzerať inak.

Google a Samsung spolupracujú a nebolo by asi prekvapením, keby niekedy v budúcnosti spoločne vyladili aj televíznu platformu. Ak si brúsite zuby na nové Galaxy Watch 4 s Wear OS, predstavené by mali byť niekedy v lete, pravdepodobne v júli alebo v auguste.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Watch 3 u slovenských predajcov:

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať