android

Doručenie 3 veľkých aktualizácií systému Android sľubuje ďalší výrobca smartfónov

Potlesk pre Vivo.

Dostupnosť systémových aktualizácií pre mobilné zariadenia s OS Android stále nie je taká, akú by sme si želali. V posledných mesiacoch sa ale v tomto smere udiali pozitívne zmeny, ktoré odštartoval Samsung.

Počas minuloročného predstavenia zariadení série Galaxy Note 20 Samsung oznámil, že týmto zariadeniam dodá až 3 veľké aktualizácie operačného systému Android. Okrem toho im bude dodávať bezpečnostné aktualizácie po dobu 4 rokov.

Zoznam kompatibilných zariadení, ktorých sa tento benefit týka, sa postupne rozrástol o rad Galaxy S21, Galaxy S20, skladacie smartfóny a dokonca aj zariadenia z nižšej cenovej triedy Galaxy A.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S21

Konkurencia si kroky Samsungu, pochopiteľne, všimla. Distribúciu troch systémových aktualizácií zákazníkom prisľúbilo aj konzorcium HMD Global, ktoré stojí za smartfónmi značky Nokia. Hoci má Nokia v ponuke slušnú zbierku smartfónov, tri aktualizácie zatiaľ dodá len nedávno predstaveným modelom X10 a X20.

TIP REDAKCIE
Sygic má novinku, do navigácie pridal rozpoznávanie dopravných značiek

Bolo by fajn, keby sa Samsungom a Nokiou inšpirovali aj ďalší výrobcovia smartfónov. Jeden z nich sa rozhodol do rozbehnutého aktualizačného vlaku nastúpiť. Taká Motorola alebo Xiaomi to, žiaľ, nie je. Reč je o značke Vivo, ako informuje XDA.

android
Vivo X60 Pro+ – vlajková loď s čipsetom Snapdragon 888 z januára 2021

Nové pravidlá upravujúce inovácie operačného systému Android v stánku Vivo budú platiť pre európsky, austrálsky a indický trh. Cielia na rad zariadení Vivo X uvedených na trh po júli 2021. Súčasného portfólia výrobcu sa tak predĺženie softvérovej podpory týkať nebude.

Spoločnosť Vivo nemá zrovna chvályhodnú aktualizačnú minulosť. V posledných mesiacoch sa však zlepšila. Vivo V20 bol jedným z prvých smartfónov vôbec, ktorý sa dal zakúpiť už s predinštalovaným operačným systémom Android 11.

Zdá sa, že si Android výrobcovia začínajú konečne uvedomovať, že je dôležitý aj softvér, nielen super fotoaparát s 8K videom alebo napríklad výkonný čipset prepisujúci všetky benchmarkové rebríčky.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať