galaxy s21

Android 12 vyrieši jeden nepríjemný problém so zálohovaním do Fotiek Google

Snímky obrazovky už v cloude zavadzať nebudú.

Pokiaľ vlastníte smartfón značky Samsung, Xiaomi alebo Oppo a zároveň využívate pre zálohovanie fotografií službu Fotky Google, pravdepodobne máte v cloude uložených množstvo nepodstatných snímok obrazovky.

Smartfóny týchto značiek zálohujú snímky obrazovky do Fotiek Google automaticky, bez toho, aby sa dala takáto synchronizácia vypnúť. Hoci nejde o zásadnú komplikáciu, pretrváva dlho a zbytočne znepríjemňuje prácu s ekosystémom.

Smartfóny menovaných značiek totižto v rámci organizačnej štruktúry ukladajú zhotovené snímky obrazovky do primárneho priečinka DCIM (Digital Camera Images). Do tohto priečinka sa zároveň ukladajú zábery zachytené fotoaparátom smartfónu. Do Fotiek Google sa tak spolu s nimi zálohujú aj snímky obrazovky.

android 12
Foto: XDA

Operačný systém Android 12 tento neduh vyrieši. Vyplýva to z požiadaviek dokumentácie Compatibility Definition Document, ktorú preskúmali autori z fóra XDA Developers. Podľa nich budú musieť smartfóny ukladať snímky obrazovky do vyhradenej záložky v priečinku Obrázky, nie v DCIM.

TIP REDAKCIE
Viomi V3 vysávač: Extrémny výkon a najlepší pomer cena/kvalita tohto roka!

To znamená, že smartfóny s operačným systémom Android 12 už nebudú automaticky zálohovať aj snímky obrazovky. Takýmto spôsobom pracujú zariadenia Pixel od Google, ale aj smartfóny iných značiek než Samsung, Xiaomi a pár ďalších.

Komu ale na snímkach obrazovky záleží, o automatické zálohovanie, prirodzene, nepríde. Len si ho bude musieť manuálne zapnúť v nastaveniach aplikácie Fotky Google. Stačí v ich prejsť do časti Zálohovať a synchronizovať a následne do ponuky Zálohovať priečinky zariadenia.

Aktualizácie na Android 12 sú ešte v nedohľadne, takže nejaký čas potrvá, kým k zmene dôjde.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať