tesla

Pri nehode elektromobilu Tesla zahynuli dvaja muži, za volantom nikto nesedel

Muži sa viezli v sedane Model S z roku 2019.

Houstonská televízia KPRC 2 informovala o nehode elektromobilu Tesla, počas ktorej zahynuli dvaja muži. Udalosť sa odohrala v americkom štáte Texas, podľa prvotných správ za volantom vozidla nikto nesedel.

Nehoda sa stala o približne 9. hodine večer miestneho času. Správy naznačujú, že elektromobil vo vysokej rýchlosti zišiel z cesty a narazil do stromu, po čom ho zachvátili plamene. Vozidlo údajne nezvládlo odbočovací manéver.

Jeden z mužov mal sedieť na sedadle spolujazdca, druhý muž na zadnom sedadle. Informácia, či mala Tesla zapnutý asistenčný režim Autopilot, zatiaľ potvrdená nie je. Automobilka podľa The Verge udalosť doposiaľ nekomentovala.

tesla
Foto: Matt Dougherty (KHOU)/Twitter

Hasiči mali požiar likvidovať 4 hodiny, pričom použili značné množstvo vody. Komplikáciu pri hasení požiaru predstavovala trakčná batéria, ktorá mohla opätovne vzplanúť.

The Verge pripomína, že Americký národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) aktuálne prešetruje 23 nehôd elektromobilov Tesla, ktoré majú súvis s asistovaným režimom jazdy.

TIP REDAKCIE
Nebude úniku: O smartfónoch sa písalo už v roku 1953!

Vyzerá to, že ide o prvú smrteľnú nehodu vozidla značky Tesla, pri ktorej za volantom nesedela žiadna osoba. Automobilka od začiatku upozorňuje, že režim Autopilot nie je plne autonómnym systémom riadenia a vyžaduje si neustálu pozornosť vodiča, ktorý musí v prípade potreby do riadenia zasiahnuť.

Čo presne nehodu spôsobilo, resp. čo je predchádzalo, ukážu až výsledky vyšetrovania.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať