sygic

Navigácia Sygic dorazila na platformu Android Auto, aj s offline mapami

Aplikácia bude v podporovaných krajinách sprístupňovaná postupne.

Sygic GPS Navigácia je odteraz dostupná v systéme Android Auto ako jedna z prvých navigačných aplikácií s výhodou offline máp. Podľa spoločnosti ide o jednu z najočakávanejších udalostí pre tých šoférov, ktorí používajú smartfón s Androidom.

Navigácia Sygic je na platforme Android Auto dostupná už dlhšie, približne od decembra. Išlo však len o beta verziu aplikácie, ktorá nemusela fungovať správne.

Po pripojení telefónu k autu s podporou Android Auto, sa navigácia zobrazí na obrazovke auta. Používanie je intuitívne a jednoduché vďaka veľkému menu a funkčnému dizajnu. 3D mapy a všetky navigačné prvky sú čitateľnejšie. Zreteľnejšie sú aj pokyny hlasovej navigácie vďaka priamemu prepojeniu na audio systém auta, vysvetľuje Sygic v správe pre médiá.

sygic
Foto: Sygic

Zobrazovanie navigácie na obrazovke auta umožňuje bezpečnejšie a pohodlnejšie používanie. Znamená to koniec mobilných zariadení na čelnom skle a možnosť lepšie sa sústrediť na šoférovanie bez potreby sledovať mobilný displej.

Ako dodatočný bonus má Sygic GPS Navigácia aj offline mapy, ktoré spoľahlivo navigujú aj v oblastiach so slabým internetovým signálom. Ďalšie funkcie, ktoré zvyšujú bezpečnosť cestovania so Sygicom, sú rýchlostné upozornenia pri prekročení či zmene maximálnej rýchlosti, prediktívny výpočet trasy, ktorý predvída dopravnú situáciu, ako aj asistent jazdných pruhov, ktorý uľahčuje prechod zložitými križovatkami.

TIP REDAKCIE
ASUS spúšťa veľkú aktualizáciu pre ROG Phone 2: Android 12 sa ale nekoná

Vďaka integrácii s Android Auto môže používateľ aplikovať svoje personalizované nastavenia navigácie a máp v Sygicu v každom aute, ktoré je kompatibilné s Android Auto. To je veľmi praktické pre tých, ktorí používajú firemné autá, autá z požičovne či car-sharing.

„Sme šťastní, že nás pozvali ako jedného z prvých partnerov do Android for Cars Library. Veľmi sa tešíme, že sa Sygic dá používať cez obrazovku auta, čo je pre navigáciu výborná voľba. Veríme, že používateľom sa budú páčiť naše pekné offline mapy, ale aj ostatné prvky, ktoré robia Sygic spoľahlivým a bezpečným sprievodcom na cestách,” povedal Lukáš Dermek, Head of Product zo spoločnosti Sygic.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať