Samsung Galaxy Z Fold3 bude predstavený už v lete. Pre S Pen zrejme neostane voľné miesto

Záujemcovia si ho budú musieť zakúpiť samostatne.

Samsung to so skladacími smartfónmi plánuje poriadne rozbaliť. Už v lete tohto roku má juhokórejský výrobca predstaviť ďalšie rozšírenie populárneho radu Galaxy Z Fold, a to prostredníctvom modelu Galaxy Z Fold3. Čo môžeme od tohto smartfónu očakávať?

Už dlhšie vieme, že nová skladacia vlajková loď od Samsungu bude disponovať podporou pre inteligentné pero S Pen, vďaka ktorému bude rozmerný displej ešte šikovnejší a efektívnejší pri nejednej úlohe. Po novom sa však prostredníctvom novej správy z Južnej Kórey, na ktorú upozornil web Android Authority, dozvedáme, že Galaxy Z Fold3 nebude mať pre pero dostatok miesta.

Puzdro pre S Pen

Samsung pero ponúkne ako samostatný produkt

Čo to znamená? Smartfón síce bude inteligentné pero podporovať, no podľa všetkého si tento doplnok bude musieť užívateľ v prípade záujmu zakúpiť samostatne, podobne ako pri tohtoročnom Galaxy S21 Ultra.

Niektorých táto novinka zrejme pobúri, no Samsung má vysvetlenie. Tým, že vynechá priestor pre S Pen, dokáže dopriať väčší priestor dôležitejším komponentom. Slot by taktiež predstavoval kompromis v oblasti odolnosti smartfónu.

TIP REDAKCIE
Za plynulosť sa platí: Apple 120 Hz displeje neosadí do základných iPhonov ani budúci rok

Pri druhom spomenutom dôvode by sa viacerí mohli odvolať na sériu Galaxy Note, ktorá slotmi pre S Pen disponovala celé roky, no aj napriek tomu boli tieto smartfóny vždy pomerne odolné, a to ako voči vode, tak aj voči prachu. Treba však poznamenať, že skladacie zariadenia sú oveľa náchylnejšie na poškodenie, vzhľadom na ich netradičnú formu tela. Vyzerá to teda, že sa týmto rozhodnutím Samsung snaží minimalizovať všetky možné riziká.

Samsung Galaxy Z Fold2

Za rozhodnutím môžu stáť aj peniaze

Je tu však ešte jeden možný dôvod – peniaze. Samsung by mohol užívateľom poskytnúť S Pen ako bonus ku Galaxy Z Fold, no to z hľadiska zisku nie je až tak efektívnym riešením. Taktiež treba spomenúť, že k peru zrejme bude treba aj puzdro, ktoré taktiež niečo stojí.

Toto sú však skôr len špekulácie. Viac informácií by sme sa mali dočkať v priebehu najbližších týždňov či mesiacov, nakoľko nám má byť Galaxy Z Fold3 predstavený už v júli.

Aktuálna cena Galaxy Z Fold2

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať