Na nedostatok čipov doplatil aj Peugeot. Výrobca dočasne presedlá na analógové tachometre

Zmena sa má týkať výhradne modelov Peugeot 308

Globálna čipová kríza už dlhší čas ovplyvňuje mnohé odvetvia a spoločnosti, ktoré v týchto odvetviach pôsobia. Medzi tieto spoločnosti po novom spadá aj automobilka Stellantis, ktorá má kvôli nedostatku čipov presedlať na analógový tachometer, informuje Reuters.

S touto správou prišla samotná automobilka. Ak vám meno Stellantis nie je známe, ide o spoločnosť, ktorá vznikla spojením Fiat Chrysler a PSA Group. A dokonca pôsobí aj u nás, na Slovensku.

Zmena sa má týkať výhradne modelov Peugeot 308

Spoločnosť prehlásila, že moderné digitálne tachometre zamení za dnes už pomerne starodávne analógové tachometre. Zmena sa má týkať výhradne modelov Peugeot 308. Pochopiteľne, zrejme ide len o dočasné riešenie, kým sa situácia s čipovou krízou neustáli.

Tradičné tachometre sa majú v predmetných modeloch začať objavovať začiatkom mája. Automobilka ďalej uvádza, že najpopulárnejšie modely, ako napríklad Peugeot 3008 SUV, budú stále používať digitálne tachometre.

TIP REDAKCIE
Známu kryptomenovú burzu napadli hackeri, ukradli milióny dolárov

Špekuluje sa, že modely s analógovými tachometrami budú o niečo lacnejšie, konkrétne o 400 eur. Automobilka sa však k tejto správe odmietla vyjadriť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať