galaxy s21 FE

Samsung vylepší LTE verziu Galaxy S20 FE. O pohon sa bude starať Snapdragon 865

Výkonnejší a úspornejší.

Samsung Galaxy S20 FE je skutočne výnimočný smartfón. Zariadenie kombinuje špičkové špecifikácie s viac než sympatickou cenovkou, čo z neho, podľa mnohých, spravilo jednu z najlepších volieb pre rok 2020. Juhokórejský výrobca však s “takmer” vlajkovou loďou ešte neskončil.

Pôvodne sa na trh dopracovali dve verzie Galaxy S20 FE, jedna s 5G konektivitou, jedna s LTE konektivitou. Zatiaľ čo 5G verzia dostala do vienka špičkový čipset Snapdragon 865 od Qualcommu, 4G prevedenie získalo procesor Exynos 990, čiže vlastný čipset spoločnosti Samsung.

Tu nastáva problém. Nie je žiadnym tajomstvom, že Exynos 990 je oproti Snapdragon 865 nielen slabší, ale aj menej úsporný k batérii. Dva modely tak okrem konektivity separovala aj pomerne výrazná výkonnostná medzera. To však Samsung plánuje napraviť, informuje Android Authority.

galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE

4G verzia Galaxy S20 FE dostane výkonnejší a úspornejší Snapdragon 865

Samsung sa rozhodol vylepšiť pôvodné LTE prevedenie výmenou vlastného Exynos 990 za konkurenciu od Qualcommu – Snapdragon 865. Údajne je potvrdené, že zariadenie bude dostupné v oblasti škandinávskych krajín. Podľa všetkého sa dopracuje aj na ďalšie trhy, no presnejšie informácie zatiaľ chýbajú.

TIP REDAKCIE
Remaster legendárneho Quake si teraz môžete na konzolách zahrať v 4K rozlíšení pri 120 FPS

Ďalšou skvelou správou je, že sa Samsung chystá “FE” edíciu vlajkového smartfónu predstaviť aj tento rok, podľa všetkého už v lete. Prvé známe detaily o tomto kúsku nájdete tu.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S20 FE

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať