arcfox

Elektromobil od Huawei má byť na jedno nabitie schopný prejsť až 1 000 km

Viac než Tesla.

Elektromobily sú budúcnosť. Bohatšie a vyspelejšie krajiny, ako napríklad Nórsko, pomaly presedlávajú na plne elektrické vozidlá. Tento trend sa dokonca objavuje už aj u nás, na Slovensku, no stále len vo veľmi malom rozsahu.

Viaceré svetové spoločnosti si túto skutočnosť uvedomujú, a tak začínajú pracovať (alebo už pracujú) na vlastných elektrických vozidlách. Najväčším hráčom na trhu je nepochybne spoločnosť Tesla, ktorej vozidlá sú obľúbené po celom svete. Postupne sa k nej však pridávajú ďalší, medzi nimi napríklad aj Huawei.

Čínsky výrobca investoval viac ako 1 miliardu dolárov do R&D, čiže výskumu a vývoja, píše Gizchina. Výsledkom má byť vlastný elektromobil, ktorý zužitkuje všetky možnosti, ktoré dnešný high-tech trh ponúka. Je možné, že výsledný produkt bude dostupný výhradne na domácom trhu. Cieľom spoločnosti však je presadiť sa po celom svete. Vyzerá to teda tak, že elektromobil doputuje aj na globálny trh.

TIP REDAKCIE
Honor priblížil, ktorým smartfónom doručí aktualizáciu na Android 12
Arcfox
Zdroj: Weibo

HuaweiCar: 1 000 km neprerušovaného autonómneho riadenia? Vraj áno

Výsledný produkt s názvom HuaweiCar ponúkne šoférovi možnosť autonómneho riadenia v mestských oblastiach. V čom však bude elektromobil excelovať najviac, je výdrž. Podľa všetkého bude schopný zvládnuť až 1 000 km neprerušovaného autonómneho riadenia, čo je oveľa viac, než koľko ponúka Tesla.

Treba však poznamenať, že predmetný elektromobil nebude spadať celkom pod Huawei. Spoločnosť tvrdí, že jej cieľom nie je vyrábať vozidlá, ale pomôcť iným spoločnostiam vyrábať dobré vozidlá. Podľa všetkého tak vozidlo neponesie značku Huawei.

Aktuálne má Huawei v tomto smere spolupracovať s troma spoločnosťami, a to Arcfox, Changan Automobile a Guangzhou Automobile.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať