arcfox

Automobilka Arcfox predstaví elektromobil s technológiami od Huawei

Po telekomunikáciách a spotrebnej elektronike sa Huawei púšťa aj do automobilového priemyslu.

Čínska automobilka Arcfox predstaví na autosalóne v Šanghaji luxusný elektromobil Alpha S, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei. Premiéru podľa dostupných správ absolvuje už 17. apríla.

O výkone, batérii alebo dojazde avizovaného elektromobilu Arcfox Alpha S nevieme nič. Zaujímavé sú ostatné vlastnosti. Súčasťou vozidla bude operačný systém Harmony OS od Huawei.

Arcfox
Foto: Weibo

Platforma HiCar zabezpečí prístup k aplikáciám, jednoduché prepojenie so smartfónom a taktiež 5G pripojenie. Vďaka LiDAR snímačom, kamerám, radarom, výkonnému softvéru a čipsetu od Huawei dokáže elektromobil ponúknuť autonómne riadenie 3. úrovne.

O úplne samostatné riadenie nepôjde. Systém si bude stále vyžadovať pozornosť vodiča, ktorý musí byť pripravený do riadenia zasiahnuť, ak si to bude situácia v premávke vyžadovať.

„Ide o inteligentný a čisto elektrický luxusný sedan novej generácie, ktorý spoločne vyrobili spoločnosti Arcfox a Huawei,” uviedol v stredu na margo novinky hovorca automobilky.

TIP REDAKCIE
Šliapne zvedavým firmám na prsty: Firefox Focus je ešte súkromnejší, nová funkcia desí Google aj Facebook

Predseda spoločnosti Huawei, Ken Hu, už skôr potvrdil, že Huawei nemá v pláne uviesť na trh elektromobil pod svojou značkou. Firma má ale v úmysle spolupracovať s výrobcami automobilov na tom, aby využívali jej technológie.

Okrem modelu Alpha S by mal Arcfox verejnosti odprezentovať ešte ďalšie tri elektromobily. Netreba očakávať, že sa budú predávať aj v Európe, hoci sa automobilka netají tým, že by chcela na európskom kontinente niekedy v budúcnosti pôsobiť.

Značka Arcfox sídli v Pekingu. Vznikla len v roku 2017 a patrí čínskemu štátnemu holdingu BAIC Group. Celosvetovú premiéru si značka odbila v roku 2019 na autosalóne Ženeve.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať