Tesla Model 3

TOP 10 najviac vyhľadávaných elektromobilov: Na Slovensku je víťaz jasný

Spomedzi elektromobil je jeden jasný víťaz s obrovským náskokom.

Ktorý elektromobil je podľa vás najvyhľadávanejší po celom svete? Dobrá otázka, povedali si analytici z Compare the Market a rozhodli sa pripraviť prieskum trhu naprieč niekoľkými kontinentmi. Dáta zozbierali z Google celkovo v 155 krajinách sveta. Neprekvapivo vyhrala Tesla a jej vozidlá.

Najvyhľadávanejší elektromobil: Tesla Model 3

To, že je Tesla Model 3 najvyhľadávanejší elektromobil nielen na Slovensku, ale aj v mnohých krajinách po celom svete, nie je prekvapujúce. Ide o „ľudový“ elektromobil s veľmi atraktívnym dizajnom, výkonom a schopnosťami.

Prekvapivejšie je to, s akým náskokom skončila Tesla pred zvyškom výrobcov ako BMW, Audi alebo Mercedes. Tesla ľudí zaujíma najviac v približne 75 % krajín. V 94 štátoch ľudia najviac googlili informácie o Model 3, v ďalších 27 krajinách zas informácie o Model X.

Na treťom mieste sa umiestnil Nissan Leaf, ktorý zaujal ľudí najviac v 8 krajinách.

TIP REDAKCIE
Xiaomi sa opäť prekonáva: Xiaomi 11T prichádza na Slovensko, za 499 € získaš špičkový telefón!
Najvyhľadávanejšie elektromobily
Zdroj: Compare the Market

Keď sa pozrieme čisto na Európu, starému kontinentu opäť dominovala Tesla Model 3. Do mixu sa však dostal aj Nissan Leaf (Rusko), Polestar 2 (Švédsko a Nórsko) či Renault Zoe (Maďarsko). Zaujímavé je, že naši severní susedia mierili o niečo vyššie. Poliakov totiž najviac zaujímal prémiový superšport Porsche Taycan.

Finálne poradie

  1. Tesla Model 3 – 94
  2. Tesla Model X – 27
  3. Nissan Leaf – 8
  4. Hyundai Ioniq – 6
  5. BMW i3 – 4
  6. Renault Zoe – 4
  7. Tesla Model S – 4
  8. Honda e – 2
  9. Polestar 2 – 2
  10. Porsche Taycan – 2
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať