Apple

Štvrťročný zisk Apple sa viac ako zdvojnásobil, firma zarobila 23,6 miliárd dolárov

Nové iPhony idú na dračku.

Nielen Google, ale aj spoločnosť Apple môže byť s úvodom aktuálneho roka spokojná. Kalifornský výrobca zverejnil hospodárske výsledky za druhý fiškálny štvrťrok, ktoré sú výborné.

Tržby Apple v druhom fiškálnom štvrťroku vystrelili na 89,6 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 54 %. Príjmy z predaja smartfónov iPhone dosiahli 47,94 miliárd dolárov, oproti rovnakému obdobiu minulého roka stúpli o 65,5 %.

Nový rad smartfónov iPhone 12, ktorý výrobca vybavil 5G konektivitou, tak zožal medzi zákazníkmi patričný úspech. Najpopulárnejším modelom sa stal iPhone 12, vysoký dopyt však firma eviduje aj pri Pro verziách smartfónov z posledného modelového radu.

Apple
Foto: Pixabay

Tablety iPad nezostali v tieni, práve naopak. Príjmy z predaja tabletov sa zastavili na hranici 7,81 miliárd dolárov. Sú o 79 % vyššie než v druhom fiškálnom štvrťroku 2020. Záujem o tablety podporila práca z domu a vyučovanie na diaľku.

TIP REDAKCIE
Eleglide T1: Elektrický horský bicykel s fantastickým 100 km dojazdom!

Popri práci a vzdelávaní si nimi spotrebitelia krátili voľný čas. Hrali hry, sledovali filmy, počúvali hudbu alebo sa venovali iným formám online zábavy.

Tržby v oddelení služieb sa zvýšili o 26,6 % na 16,90 miliárd dolárov. Do tejto kategórie patria služby a aplikácie ako Apple Music, Arcade, iCloud, TV+ a ďalšie.

Nositeľné zariadenia a príslušenstvo firme vyniesli 7,84 miliardy dolárov (+24,8 %). V tejto skupine sa nachádzajú produkty, ktoré reprezentujú najmä hodinky Apple Watch a bezdrôtové slúchadlá AirPods.

Apple si za druhý fiškálny štvrťrok, ktorý skončil v marci, pripísal na účet čistý zisk 23,63 miliárd dolárov. Je viac ako dvojnásobný. Vlani si firma zaúčtovala 11,25 miliárd dolárov.

Takto vyzerá aktuálna cena modelu iPhone 12 Pro