Honor Play

Hra PUBG Mobile v Indii skončila. Vláda ju zakázala spolu s ďalšou várkou aplikácií

Battle Royale hra pre mobilné zariadenia z dielne čínskeho štúdia Tencent sa teší veľkej obľube v mnohých krajinách, zaľudnenú Indiu nevynímajúc.

Battle Royale hra pre mobilné zariadenia z dielne čínskeho štúdia Tencent sa teší veľkej obľube v mnohých krajinách, zaľudnenú Indiu nevynímajúc. Hráči PUBG Mobile z Indie však o svoju obľúbenú zábavku prišli.

Indická vláda rozšírila zoznam zakázaných aplikácií, ktoré majú pôvod v Číne. Pribudlo naň ďalších 118 apiek, medzi nimi aj známa hra PUBG MobilePUBG Mobile Lite.

Podobne ako pri predchádzajúcich zákazoch, aj teraz tamojšie úrady tvrdia, že prítomnosť vybraných aplikácií na indickom trhu „poškodzuje suverenitu a integritu Indie a narúša verejný poriadok a štátnu bezpečnosť“, uvádza AndroidCentral.

Podľa úradov aplikácie kradnú a neoprávneným spôsobom odosielajú používateľské údaje na vzdialené servery. Rastúce napätie medzi Čínou a Indiou už viedlo k zákazu aplikácie TikTok, WeChat a mnohých ďalších.

TIP REDAKCIE
PUBG Mobile dostane veľkú aktualizáciu. Prinesie vyššie FPS a nižšiu úroveň oneskorenia

Podľa portálu gadgets.ndtv.com má hra PUBG Mobile v celosvetovom meradle na konte 734 miliónov stiahnutí. Pritom až 175 miliónov (24 %) inštalácií pochádza z Indie. India je tým pádom pre tvorcov hry najzaujímavejším trhom hneď po Číne (16,7 %) a USA (6,4 %).

Hra PUBG Mobile a jej menej náročná verzia PUBG Mobile Lite bude vyradená z obchodov Google Play a Apple App Store s pôsobnosťou v Indii. Hráči teda nedokážu zákaz obísť ani s pomocou VPN služieb.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať