Microsoft mieri do budúcnosti: Platforma Mesh prinesie hologramy priamo k vám domov

Ako zo sci-fi.

Microsoft učinil veľký krok smerom k holografickej budúcnosti. V utorok na virtuálnom pódiu predstavil spôsob, akým môžu ľudia na diaľku komunikovať a spolupracovať tak, ako keby boli v jednej a tej istej miestnosti. Stačia k tomu okuliare s rozšírenou realitou a cloudový výpočtový výkon, informuje Firstpost.

Reč je o novej platforme s názvom Mesh, ktorá krásne zjednotí reálny svet s tým digitálnym, čím uľahčí životy mnohým ľuďom, najmä teraz počas zúriacej pandémie COVID-19. Ako? Predsa prostredníctvom hologramov. “Najjednoduchším spôsobom, ako vnímať Microsoft Mesh, je brať ho ako platformu prepájajúcu fyzický a digitálny svet, čo nám umožňuje povzniesť sa nad limity priestoru a času,” prehlásil Simon Skaria, jeden zo spoluautorov projektu.

Microsoft to mal naozaj veľmi šikovne vymyslené. Inžinier Alex Kipman platformu predstavil ako hologram, čo novinke dodalo ešte futuristickejší nádych.

Microsoft Mesh: V skratke

Jednoducho povedané, projekt umožňuje ľuďom zdieľať spoločný priestor a pracovať na spoločných úlohách aj keď sa nachádzajú na opačnom konci planéty. Týmto spôsobom sa môžu organizovať napríklad dôležité akcie či stretnutia. Mesh sa postará o prenos i samotné vykreslenie hologramu, ktorý môže zobrazovať osoby i predmety.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Nebude to však vyzerať ako z obľúbených sci-fi filmov. Aspoň nie hneď. V prvom štádiu je možné vyobraziť len akýsi neživý animovaný avatar danej osoby. S postupom času by sme sa však mali dopracovať do fázy, v ktorej budeme môcť prostredníctvom hologramu vystupovať ako živé a realistické kópie.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať