hodinky

Moto G, Watch a One: Nové hodinky s Wear OS na obzore

Priamo od Motoroly ale pochádzať nebudú.

Moderné inteligentné hodinky značky Motorola dnes na trhu nenájdete, čo je škoda, keďže spoločnosť vstúpila do tohto odvetvia v čase, keď ešte nebolo ani zďaleka také populárne.

Motorola predstavila v roku 2014 hodinky Moto 360, ktoré poháňal operačný systém Android Wear. Išlo o jedno z prvých zariadení tohto druhu s operačným systémom od Google. Hodinky zaujali najmä svojím vzhľadom, ktorý pripomínal klasické analógové hodinky s okrúhlym ciferníkom.

V roku 2015 Motorola predstavila druhú generáciu hodiniek Moto 360 Gen. 2. Ďalej vo vývoji nepokračovala.

V treťom štvrťroku 2016 dodal svojim zákazníkom najviac hodiniek Apple (1,1 milióna kusov), nasledoval ho Garmin a potom Samsung. Títo výrobcovia vo vývoji pokračovali a dnes patria ich nositeľné produkty medzi najobľúbenejšie a najpredávanejšie.

Až v roku 2019 sa na trhu objavili nové smart hodinky značky Moto 360. Nevyrobila ich však priamo Motorola, ale kanadská spoločnosť eBuyNow. Hodinky vznikli na základe licenčnej dohody, ktorá spoločnosti eBuyNow umožnila používať značku Moto 360.

Zdá sa, že zo strany eBuyNow nešlo len o jednorazový výstrelok a snahu preraziť v čoraz populárnejšom odvetví. Podľa 9to5google.com pracuje táto spoločnosť na nových smart hodinkách, ktoré by mali byť predstavené v priebehu tohto leta.

Vypláva to z prezentácie pre investorov, ktorá odhaľuje plány spoločnosti CE Brands na rok 2021. Medzi podnikmi CE Brands a eBuyNow totižto prebieha fúzia. V rámci zlúčenia firiem prevezme CE Brands všetky operácie a aktíva spoločnosti eBuyNow, teda aj tvorbu smart hodiniek.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

hodinky
Foto: 9to5google.com

CE Brands má v pláne priniesť na trh čističky vzduchu, inteligentné žiarovky, detské digitálne pestúnky a smart hodinky Moto G, Moto Watch a Moto One. Prvý menovaný model by mal byť predstavený v júni, ostatné dva v júli tohto roka.

V prezentácii sa nespomínajú žiadne podrobnosti, počítať ale môžeme s použitím platformy Wear OS od Google. V zozname partnerov pôvodného výrobcu môžeme vidieť okrem Motoroly aj Google, Qualcomm a pár ďalších firiem.

moto
Foto: 9to5google.com

Hodinky Moto G by mohli predstavovať cenovo dostupnejšiu alternatívu. Motorola pod značkou Moto G vydáva smartfóny, ktoré ponúkajú zaujímavý pomer medzi cenou a výbavou.

Moto Watch to zase skúsia s ciferníkom v tvare štvorca, ktorý je typický pre hodinky Apple Watch. Model Moto One by pre zmenu mohol zastupovať prémiovejší segment, čo tak trochu naznačuje tenší rámik okolo okrúhleho displeja.

Nový rad inteligentných hodiniek by mohol prispieť k rozšíreniu ekosystému Wear OS, na ktorý sa momentálne spoliehajú napríklad hodinky značky Fossil. Otázny je dopyt. Konkurencia je silná a etablovaná.

Porovnajte si ceny smart hodiniek Moto 360 u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať