EV6

Kia ukázala dizajn elektromobilu EV6, na parametre si ešte počkáme

Páči sa vám?

V minulom týždni sme videli prvé zábery elektromobilu Kia EV6, z ktorých vyplynulo, že si automobilka pre zákazníkov pripravila štvordverový crossover s ostrejšími líniami.

Kia EV6 mala byť podľa serveru Autoblog predstavená dnes, teda 15. marca. Úplnej premiéry so všetkým, čo k tomu patrí sme sa ale nedočkali. Tú elektromobil absolvuje „neskôr v tomto mesiaci.“

EV6
Foto: Kia

S prázdnymi rukami však neodchádzame. Kia dnes zverejnila fotografie elektromobilu EV6, ktoré ukazujú jeho dizajn v plnej paráde. Prevedenie vozidla vychádza z novej filozofie dizajnu, podľa slov automobilky je vzhľad výrazný a pôsobivý.

EV6
Foto: Kia

Ako to už býva, nový dizajn má svoj príbeh, ktorý tvorcovia vyrozprávali v sprievodnom videu. O elektromobile sa v ňom veľa nedozviete, no aspoň si môžete pozrieť pár hrejivých záberov.

EV6
Foto: Kia

Čo je podstatné, Kia EV6 je prvým čisto elektrickým vozidlom značky postavenom na platforme E-GMP. Rovnakú platformu využíva aj elektrický model Ioniq 5 materskej značky Hyundai.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov
EV6
Foto: Kia

Novinka by mala používať 800 V elektrický systém, ponúkne dojazd na úrovni 500 kilometrov, svižné zrýchlenie z 0 na 100 km/h a rýchle nabíjanie. Na prvých 100 kilometrov jazdy stačí na nabíjacej stanici pobudnúť 5 minút. Na 80 percent z kapacity by sa mala batéria dobiť za 20 minút.

Na presné údaje si musíme ešte pár dní počkať. Presný termín tlačovej udalosti zatiaľ zverejnený nebol. Vieme len, že sa odohrá v tomto mesiaci.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať