AKTUÁLNE: Volkswagen sa chce po 84 rokoch zmeniť na Voltswagen

Nemecký gigant chce zaujať novým názvom.

Volkswagen je automobilka, ktorú poznajú azda všetci. Ikonická spoločnosť vznikla ešte v roku 1937, odkedy prešla mnohými premenami. Jej začiatky iste nemusíme pripomínať. Firma, ktorá vytvorila ľudové auto sa však aktuálne chystá na elektrickú ofenzívu a spolu s ňou má priniesť aj nový názov.

Jedna z najväčších automobiliek na svete sa chystá výrazne navýšiť tempo výroby elektromobilov nielen v domácej Európe, ale aj za veľkou mlákou. Práve tam má vystupovať pod novým označením. Namiesto Volkswagen ju tam budú zákazníci poznať ako Voltswagen. Vyplýva to zo zistení Automotive NewsCNBC. K zmene názvu má dôjsť len v Spojených štátoch.

Z Volkswagen na Voltswagen

Spoločnosť zatiaľ nereagovala na žiadosti novinárov o potvrdenie alebo vyvrátenie zmeny názvu. S blížiacim sa 1. aprílom je možné, že ide len o žartík. Anonymné zdroje však tvrdia, že zmena je skutočná a VW naozaj vymení Volks za Volts.

Volkswagen a označenie Voltswagen
VW označenie “Votswagen” použil prvýkrát v roku 2013.

Zmena sa má prejaviť aj na samotných vozidlách. Elektromobily budú niesť celý názov „Voltswagen,“ zatiaľ čo vozidlá na fosílne palivá budú označené len logom VW.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

Volkswagen to s elektromobilitou myslí poriadne vážne. Spoločnosť len nedávno oznámila, že v blízkej budúcnosti plánuje vybudovať až 6 fabrík na výrobu batérií. Len v Spojených štátoch chce, aby predaje elektromobilov do roku 2030 tvorili minimálne 50 % všetkých predaných vozidiel. Do roku 2040 chce úplne zastaviť výrobu spaľovacích motorov.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať