voltswagen 1

AKTUÁLNE: Volkswagen sa chce po 84 rokoch zmeniť na Voltswagen

Nemecký gigant chce zaujať novým názvom.

Volkswagen je automobilka, ktorú poznajú azda všetci. Ikonická spoločnosť vznikla ešte v roku 1937, odkedy prešla mnohými premenami. Jej začiatky iste nemusíme pripomínať. Firma, ktorá vytvorila ľudové auto sa však aktuálne chystá na elektrickú ofenzívu a spolu s ňou má priniesť aj nový názov.

Jedna z najväčších automobiliek na svete sa chystá výrazne navýšiť tempo výroby elektromobilov nielen v domácej Európe, ale aj za veľkou mlákou. Práve tam má vystupovať pod novým označením. Namiesto Volkswagen ju tam budú zákazníci poznať ako Voltswagen. Vyplýva to zo zistení Automotive NewsCNBC. K zmene názvu má dôjsť len v Spojených štátoch.

Z Volkswagen na Voltswagen

Spoločnosť zatiaľ nereagovala na žiadosti novinárov o potvrdenie alebo vyvrátenie zmeny názvu. S blížiacim sa 1. aprílom je možné, že ide len o žartík. Anonymné zdroje však tvrdia, že zmena je skutočná a VW naozaj vymení Volks za Volts.

Volkswagen a označenie Voltswagen
VW označenie “Votswagen” použil prvýkrát v roku 2013.

Zmena sa má prejaviť aj na samotných vozidlách. Elektromobily budú niesť celý názov „Voltswagen,“ zatiaľ čo vozidlá na fosílne palivá budú označené len logom VW.

Volkswagen to s elektromobilitou myslí poriadne vážne. Spoločnosť len nedávno oznámila, že v blízkej budúcnosti plánuje vybudovať až 6 fabrík na výrobu batérií. Len v Spojených štátoch chce, aby predaje elektromobilov do roku 2030 tvorili minimálne 50 % všetkých predaných vozidiel. Do roku 2040 chce úplne zastaviť výrobu spaľovacích motorov.

Total
14
Zdieľaní