steam

Steam je oficiálne dostupný v Číne, hráčom musí stačiť 41 hier

Herná platforma Steam je po novom k dispozícii aj na gigantickom čínskom trhu, vďaka čomu tak môže obsah ponúkať stovkám miliónom nových hráčov. Problémom ale je, že si môžu vybrať len zo 41 herných titulov, píše The Verge.

Čínska verzia platformy Steam totižto podlieha miestnej regulácii, presnejšie cenzúre, ktorá nie je vôbec benevolentná, skôr naopak. Každá hra musí najskôr prejsť schválením. Hry nesmú obsahovať krv, mŕtvoly, prvky hazardu alebo niečo, čo by mohlo napríklad uraziť čínskeho prezidenta.

Pôvodnú knižnicu 48 000 titulov, ktorá je k dispozícii na medzinárodnom trhu, tak museli prevádzkovatelia značne okresať. V tomto bode je dôležité poznamenať, že Steam v Číne pôsobil aj predtým.

Medzinárodná verzia služby však v Číne fungovala neoficiálne, v rámci takzvanej šedej zóny. Dá sa očakávať, že miestne úrady túto verziu platformy zablokujú, keďže je už k dispozícii jej oficiálna čínska verzia.

steam
Čínska verzia platformy Steam

Ponuka hier v čínskom Steame bude rásť, no pravdepodobne veľmi pomaly. Čoskoro by malo v knižnici pribudnúť ďalších 10 hier.

Steam nemôže vydávať hry len tak po vlastnej osi. Jednou z podmienok pôsobenia na čínskom trhu je, že musí spolupracovať s nejakou miestnou firmou. V tomto prípade ide o spoločnosť Perfect World.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Záujem o čínsky trh má aj japonská spoločnosť Sony, dodáva The Verge. V 2. štvrťroku chce začať v Číne predávať konzolu PlayStation 5. Ako asi tušíte, také jednoduché to nebude. Aj v tomto prípade bude musieť podliehať kontrole.

Herné konzoly boli až do roku 2015 v Číne zakázané. Čínska vláda ich predaj zakázala v roku 2000 kvôli obavám, že by mohli mať „nepriaznivý vplyv“ na čínsku mládež. Samozrejme, s dostupnosťou moderných konzol pomohol čierny trh.

Pokiaľ sa Sony podarí dostať so svojou konzolou na čínsky trh, PlayStation 5 sa tak stane prvou konzolou novej generácie predávanej v Číne. Xbox Series X a S sa do Číny zatiaľ nechystá, aspoň to teda Microsoft zatiaľ oficiálne neoznámil.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať