twitter

Twitter začína testovať nahrávanie a zobrazovanie fotiek v 4K rozlíšení

Po webovom rozhraní aj v mobilných aplikáciách pre iOS a Android.

Sociálna sieť Twitter oznámila, že v nasledujúcich týždňoch začne testovať nové možnosti, ako vylepšiť zdieľanie a prezeranie multimédií na svojej platforme.

Twitter sa už do tohto testovania pustil, vylepšené nahrávanie a prezeranie fotografií a videí je dostupné pre vybraných používateľov. Z mobilných aplikácií pre iOS a Android môžu na sociálnu sieť nahrávať fotografie v 4K rozlíšení (4096 x 4096 pixelov).

Twitter tiež zmenil spôsob, akým sa obrázky zobrazujú na časovej osi. Namiesto orezaného náhľadu teraz aplikácie predostrú rovno celú fotku vo vysokej kvalite. Zrejme existujú isté obmedzenia pre šírku a výšku obsahu, no aj napriek tomu ide vítanú zmenu.

Twitter
Foto: Twitter

Veľká časť fotiek a videí zo smartfónov končí na sociálnych sieťach. Fotografie vyhotovené z väčšiny smartfónov ďaleko prevyšujú limity rozlíšenia, ktoré sú schopné akceptovať sociálne siete.

Fotka na Instagrame preto nevyzerá tak dobre, ako keď si ju zobrazíte priamo v galérii smartfónu. Sociálne siete fotografie komprimujú tak, aby zaberali čo najmenej miesta. Twitter chce byť v tomto ohľade prístupnejší.

Ak sociálnu sieť Twitter používate a chcete nahrávať a zobrazovať fotografie vo vysokej kvalite, musíte to povoliť v nastaveniach aplikácie, pokiaľ patríte do skupiny vyvolených testerov.

TIP REDAKCIE
Huawei to skúša inde: Chce sa zamerať na dátové centrá a diaľnice

V bočnom menu prejdite do časti Nastavenia a súkromie a v sekcii Používanie údajov aktivujte možnosť Obrázky vo vysokej kvalite (iba WiFi alebo mobilné dáta a WiFi). Prirodzene, po zmene tohto nastavenia stúpne spotreba dát, čo môže byť problémom pri obmedzených dátových balíčkoch operátorov.

twitter
Foto: Twitter

Rovnaké nastavenie je dostupné aj pre video, no zdá sa, že pri ňom je zlepšenie kvality minimálne. Video je dátovo náročnejšie a agresívnejšej kompresii sa nevyhne. Sociálna sieť by ale časom mohla presedlať na efektívnejší kodek (napr. AV1), ktorý by zachoval vyššiu kvalitu videa.

Twitter aktuálne zlepšenia len testuje, nevieme preto, kedy budú dostupné pre všetkých používateľov. Závisieť to bude aj od spätnej väzby.

Total
55
Zdieľaní
Total
55
Zdieľať