samsung

OnePlus Watch vyzerajú ako Galaxy Watch Active, ukazuje render

Hodinky nakoniec nebude poháňať Wear OS od Google.

Už zajtra, teda 23. marca, spoznáme nové smartfóny OnePlus 9 a spolu s nimi aj prvé inteligentné hodinky výrobcu, OnePlus Watch. Okrem základných parametrov je konečne známy aj ich dizajn.

Render hodiniek uverejnil ako prvý Lewis George Hilsenteger z Unbox Therapy. Neskôr jeho príspevok zdieľal na sociálnej sieti Twitter sám výrobca, čím ho legitimizoval. Dizajn hodiniek je tak potvrdený.

OnePlus Watch so vzhľadom experimentovať nebudú a ponúknu zákazníkom klasický okrúhly ciferník v elegantnom univerzálnom prevedení bez zbytočných výstrelkov. Ak sa vám páčia hodinky Galaxy Watch Active z dielne Samsungu, páčiť sa vám budú aj OnePlus Watch. Vyzerajú totižto veľmi podobne.

oneplus watch
OnePlus Watch. Foto: Unbox Therapy

Všimnúť si môžeme silikónový remienok, dve podlhovasté tlačidlá na pravej strane a okrúhly ciferník bez badateľných okrajov, ktoré maskuje čierne pozadie a OLED technológia zobrazovacieho panela.

oneplus watch
Samsung Galaxy Watch Active2

Predpokladalo sa, že OnePlus Watch budú využívať operačný systém Wear OS od Google. Nestane sa tak. Šéf OnePlus Pete Lau potvrdil, že hodinky poženie vlastný operačný systém, ktorý podľa jeho slov zabezpečí plynulý a spoľahlivý chod a taktiež vynikajúcu výdrž batérie.

Pred pár dňami sme sa dozvedeli, že hodinky budú dostupné v čiernej a striebornej farbe s ciferníkom o priemere 46 milimetrov. Tiež ponúknu funkcie ako Sledovanie spánku, SpO2, tepu, monitorovanie fyzických aktivít, odolnosť voči vode, LTE verzia s funkciou hlasových hovorov… OnePlus Watch by mali ponúknuť (takmer) všetko, na čo sme zvyknutí z hodiniek etablovanej konkurencie.

Maloobchodná cena, žiaľ, na verejnosť zatiaľ neunikla. Predpokladáme, že OnePlus sa bude v tomto smere snažiť podliezť konkurenciu, čím by si mohol zabezpečiť náležitý dopyt. Všetko sa ale dozvieme už zajtra.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať